Фернадиньо смени Кевин де Бройне. Бразилецър се завърна след наказание.

67′

ГОООЛ! Яя Туре отново беше безпощаден. Той шутира силно до дясната греда на вратата. Рандолф хвана ъгъла, но беше безпомощен.

65′

Дузпа за Манчестър Сити. Жозе Фонте спъна в полето Стърлинг. Англичанинът смени посоката и беше посечен от защитника.

64′

Двойна смяна в Уест Хям. Едимилсон сменя Фегули и Снодграс влиза на мястото на Обианг.

64′
61′

Уинстън Рийд лежи на земята след сблъсък с Лерой Сане пред полето на домакините.

60′

Стърлинг спъна Керъл отзад, спирайки контра на „чуковете".

59′

Силва стигна до аут линията. Жезуш не можа да стигне до топката в малкото поле.

58′

Опасна атака на Уест Хям. Кабайеро успя да овладее топката и да ликвидира опасността.

56′

Играчите на Сити контролират напълно играта и практически са отказали домакините от всякакви надежди за успех.

53′

Стърлинг стреля високо над вратата след изпълнението на ъгловия удар.

52′

Дълга атака на Сити. След няколко центрирания гостите спечелиха корнер.

49′

Контра на Сити отдясно. Жезуш не можа да засече прострелното подаване на Сане.

45′

Трибуните изглеждат по-рехави. Част от публиката се освежава с напитки. А има и такива, които са си тръгнали.

45+2′
39′

ГОООЛ! Жезуш вкара първия си гол в Англия на празна врата. Сане изведе с чудесен пас Стърлинг той беше сам срещу Рандълф, но подаде на Жезуш, който връхлиташе от ляво. Нямаше засада, защото Жезуш беше зад Стърлинг в момент на паса.
Този път голът на бразилеца беше признат за разлика от този срещу Тотнъм.

38′

Стърлинг надбяга защитата и подаде на Де Бройне. Топката дойде малко неудобна за белгиеца.

35′

Шпагат на Стоунс преди Антонио да нахлуе сам в полето на гостите.

32′

Арън Кресуел получи страхотен пас от Анди Керъл. Кресуел остана сам на скорост срещу Кабайеро, но той ритна топката нагоре в аут.

27′

Рахим Стърлинг стреля с глава в аут. Той беше в много удобна позиция до далечната греда след центриране на Силва.

24′

Ударът беше в стената.
При контрата на Сити Ланзини спъна Силва.

23′

Антонио спечели свободен удар на 25 метра пред вратата на Кабайеро.

21′

ГОООЛ! Давид Силва вкара  на празна врата отблизо. Лерой Сане направи пробив отляво. Той подаде успоредно на вратата почти от аутлинията. Рандолф успя леко да я отклони, но тя попадна в непокрития Силва.

Снимка 276568

20′

Давид Силва стреля над вратата.
Жезуш също получи картон. Той търсеше някаква сметка на съдията Френд.

19′

Стърлинг е спънат пред полето на Уест Хям почти централно.
Обианг получи жълт картон за протест.

17′

ГОООЛ! Кевин де Бройне нахлу централно в полето на домакините. Той подаде на Жезуш отдясно. Бразилецът върна подаването по земя и Де Бройне като на шега необезпокояван вкара топката във вратата на Рандолф. Вратарят само изгледа удара.

Снимка 276566

15′

Атака на гостите отляво. Нямаше кой да засече прострелната топка в малкото поле на Уест Хям.

14′

Марк Нобъл изби удара на Коларов в корнер.

13′

Фаул за Сити пред полето на домакините за нарушение срещу Стърлинг. Топката е отдясно пред наказателното поле.

10′

Отборът на Уест Хям трайно пренесе играта в половината на съперника.

5′

Сити започва в типичния за Гуардиола стил с много владение на топката.

3′

Рахийм Стърлинг стреля силно покрай гредата след изпълнение на корнер.

Снимка 276567

2′

Дарън Рандолф реши да показва техника и за малко не загуби топката от Рахийм Стърлинг.

1′
36.Кина 25.Фернандиньо

По малко от месец след победата си с 5-0 в мач за ФА Къп, Манчестър Сити се завръща на Лондън Стейдиум. В срещата играна в Манчестър на 26-ми август „гражданите" спечелиха  с 3:1.

Тези два резултата предполагат лесна победа на гостите в днешния мач, които имат възможност да се приближат на точка от второто място.

Уест Хям няма да може да разчита на Хавард Нордвейт, който е контузен. Шейху Коюте скоро се завърна от Купата на Африка и също не е на разположение. Жозе Фонте ще замени Анжело Огбонна, който ще пропусне остатъка от сезона. Преминалият от Хъл Робърт Снодграс е в групата за мача.

Класиране Англия Премиершип

Вижте местата на отборите в таблицата

Фернадиньо изтърпя своето наказание и е на линия за гостите. Но новината е поставянето на резервната скамейка на Серхио Агуеро и вратаря неудачник Клаудио Браво.

За домакините е добре, че сагата с Димитри Пайет приключи.