Българският национал Мартин Петров изигра нов силен мач и остана на терена през всичките 90 минути при равенството на Болтън 2:2 срещу Съндърланд. Двата отбора се изправиха в мач от 36-ия кръг на английската Висша лига.

Българинът асистира за първия гол на отбора си, който обаче остава в зоната на изпадащите с 34 точки, но и с мач по-малко от останалите тимове, които се борят за спасение. "Черните котки" пък са спокойни, след като са на 11-о място с актив от 45 точки.

Кевин Дейвис откри резултата в средата на първото полувреме. Мартин Петров направи поредното си отлично отиграване, подаде отляво и нападателят от въздуха засече за 1:0. Домакините успяха бързо да изравнят. Колбак изведе Никлас Бентнер и датчанинът стреля остро покрай Адам Богдан.

В 55-ата минута Съндърланд осъществи пълен обрат! Джеймс Маклейн се разписа от фаул, при който вратаря Богдан определено трябваше да се намеси по-добре.

Гостите обаче не се предадоха и в 70-ата минута изравниха. Центриране на Сам Рикетс бе засечено с глава от Кевин Дейвис, който оформи крайното 2:2.