Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 2:0 над Дарби Каунти в мач от третия кръг на ФА Къп, игран на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" стигнаха до успеха с късни голове на Джеси Лингард в 84-ата минута и Ромелу Лукаку в 90-та.

Играчите на Жозе Моуриньо се отчетоха с редица пропуски, като на няколко пъти бяха спрени от отличните изяви на Скот Карсън.

Двубоят започна със силен домакински натиск, като Лингард и Погба пропуснаха да изведат своя отбор напред в резултата. В 9-ата минута удар на французинът мина покрай вратата.

Снимка 332425

В следващите минута Рашфорд също пропусна на два пъти. В 21-ата минута Карсън изби мощен шут на Мата.

Минута по-късно Ромеро се разтегна максимално след удар с глава на Олсон. В 35-ата минута домакините бяха най-близо до откриване на резултата. Маркъс Рашфорд получи отлично центриране в пеналта и стреля с глава, но топката се отби от гредата. Три минути по-късно Карсън спаси удар на нападателя.

В 42-ата минуа стражът показа завиден рефлекс след удар от фаул на Погба.

В Англия: Жозе Моуриньо може да напусне Манчестър Юнайтед след края на сезона

В Англия: Юнайтед и Моуриньо се разделят през лятото?

Специалния може да напусне "Олд Трафорд"

В началото на втората част удар на Хъдълстоун рикошира в защитник и топката мина близо до гредата. Последва добра намеса на Карсън при удар на Мата. След това и Погба пропусна.

Стражът на "овните" отново бе последна преграда при два удара на Погба. В 73-ата минута Рашфорд тресна гредата за втори път.

Снимка 332424

В 84-ата минута натискът на домакините най-накрая даде резултат. Джеси Лингард получи пред наказателното поле и с много красив удар не остави шансове на Карсън за 1:0. В последните минути на мача Юнайтед реши всичко с втори гол, който бе дело на Ромелу Лукаку. Белгиецът бе изведен на стрелкова позиция от Марсиал и не сбърка.