Манчестър Сити е последният полуфиналист в турнира за Купата на Англия. "Гражданите" си извоюваха тази привилегия, след като спечелиха гостуването си на Нюкасъл с 0:2. По този начин селекцията на Хосеп Гуардиола се присъедини към компанията на Манчестър Юнайтед, Арсенал и Челси, които ще спорят за най-старото футболно отличие.

Арсенал матира Шефилд Юн в края и е полуфиналист за Купата на Англия

Дани Себайос се превърна в герой за "топчиите"

Сити демонстрира и през първата част, че е отборът, намиращ се в най-добра форма в Англия. Началните мигове бяха белязани от качествени техни атаки, но неточности при завършващия удар съпътстваха опитите на Марез и Силва.

В 25-ата пък стражът на домакините Карл Дарлоу демонстрира върхови качества, спирайки почти сигурен гол на вражеската звезда Рахийм Стърлинг.

Манчестър Юнайтед се нуждаеше от продължения, за да сломи съпротивата на Норич

"Червените дяволи" са на полуфинал за Купата на Англия

Манчестър Сити получи правото да изпълни дузпа в 36-ата минута. Фабиан Шер сътвори нарушение в своето наказателно поле и реферът Лий Мейсън посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби Кевин Де Бройне, който прати вратаря в обратния ъгъл за 0:1.

Крайното 0:2 бе оформено в 68-ата минута. Фил Фодън проби през центъра, след което подаде на Стърлинг. Английският национал демонстрира най-висша футболна класа и с фамозен шут извън наказателното поле окончателно уби мечтите на "джордитата".

Към края Фодън можеше също да изпъкне с впечатляващ гол, но соловата му комбинация не завърши с точен удар.