Отборът на Челси е третия полуфиналист в турнира за Купата на Англия. Селекцията на Франк Лампард затвърди отличната си форма след рестарта на футбола в страната, като днес отстрани Лестър след победа с 1:0 като гости. Припомняме, че двата тима са основни претенденти и за "бронзовото" трето място в Премиър лийг.

Арсенал матира Шефилд Юн в края и е полуфиналист за Купата на Англия

Дани Себайос се превърна в герой за "топчиите"

Домакините бяха тези, които натиснаха здраво своя опонент през първата част. Юри Тилеманс направи брилянтна солова акция в 20-ата минута, но ударът му подобаващо беше отразен от Кабайеро.

Към края на частта изстрел на Джейми Варди пък премина в опасна близост от вратата на лондончани.

Снимка 485697

Източник: EPA/БГНЕС

Челси демонстрира възход в представянето си след паузата. В 55-ата Тами Ейбрахам дори успя да отбележи, но голът му не бе засечен заради засада.

Прошка обаче нямаше в 63-ата, когато гостите реализираха вече редовно попадение. В прегръдките на своите съотборници попадна халфът Рос Баркли.Бразилецът Вилиан центрира много майсторски пред вратарското поле на Шмайхел, гореспоменатият Баркли се шмугна между двама от играчите от Лестър и отблизо не остави шанс на "лисиците".

Манчестър Юнайтед се нуждаеше от продължения, за да сломи съпротивата на Норич

"Червените дяволи" са на полуфинал за Купата на Англия

До края селекцията на Брендън Роджърс хвърли всички сили, за да докара нещата до продължение. Чаглар Союнчу обаче стреля с глава над горната греда. Нещо повече, Челси можеше дори да направи победата си по-изразителна, ала Рос Баркли се размина с втори гол.

ЛЕСТЪР - ЧЕЛСИ 0:1

0:1 Баркли (63")

СТАДИОН: "Кинг Пауър Стейдиъм"

СЪДИЯ: Майк Дийн

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Чиуел, Союнчу, Евънс, Джъстин, Ндиди, Барнс, Прат, Тилеманс, Перес, Варди (резерви: Уорд, Олбрайтън, Бенет, Чоудхури, Фюкс, Грей, Ихеаначо, Менди, Морган)

ЧЕЛСИ: Кабайеро, Джеймс, Рюдигер, Зума, Емерсон, Гилмор, Канте, Моунт, Уилиян, Ейбрахам, Пулишич (резерви: Кепа, Алонсо, Аспиликуета, Баркли, Жоржиньо, Жиру, Ковачич, Лофтъс-Чийк, Педро)