Манчестър Сити обърна и победи Арсенал с 2:1 в двубой от 21-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Емиратс".

Двата отбора спретнаха зрелищно тактическо надиграване в първата среща за годината в английското първенство. Домакините поведоха в резултата, благодарение на Букайо Сака (31') след малко повече от половин час игра. В началото на втората част Рияд Марез (57') изравни от дузпа. В добавеното време на срещата Родри (90+3') донесе победата за гостите.

Арсенал - Манчестър Сити: 1:2 (Развой на срещата по минути)

Проследете срещата тук

Така Манчестър Сити записа 11-а поредна победа и продължава да е на върха в класирането с актив от 53 точки, с 9 повече от Челси. Арсенал се намира на четвъртата позиия с 35 пункта.

Двата отбора "се хванаха за гушите" още в първите минути и започнаха да търсят ранен гол в мача. В четвъртата минута Рахийм Стърлинг се втурна на пробив, но не успя да стигне до голова ситуация, след като съперников защитник му отне топката.

Снимка 558901

В 11-ата минута Едерсон не наложи да излезе и да избие топката от краката на Мартин Йодегор, който в последствие падна на тревата. Остана съмнение, че вратарят така и не успя да играе с кълбото. Съдията Стюърт Атуел не посочи бялата точка, след като се консултира с ВАР.

В 19-ата минута Хитро подаване стигна до Кевин де Бройне, който опита да преодолее вратаря от средно разстояние, но топката профуча покрай дясната греда.

Снимка 558900

В 31-ата минута домакините поведоха в резултата. След разиграване в средата на терена, топката стигна до Киърън Тиърни, който напредна отляво. Защитникът подаде към Букайо Сака, който се намираше около границата на наказателното поле. Футболистът шутира директно, пращайки кълбото в левия ъгъл на Едерсон.

Снимка 558897

В 43-ата минута отличен пробив от страна на Габриел Мартинели завърши с изстрел по диагонала. Топка не намери рамките на вратата. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част "гражданите" се втурнаха да търсят гола, но отлично подредените играчи на Арсенал не позволяваха да се стигне до положения пред вратата на Рамсдейл.

Снимка 558896

В 55-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Гранит Джака игра непозволено в наказателното поле и след консултация с ВАР съдията Стюърт Атуел посочи бялата точка. Рияд Марез се нагърби с отговорността и не сгреши - 1:1.

Ситуацията се влоши още повече за Арсенал, след като в 59-ата минута Габриел получи втори жълт картон и бе пратен преждевременно под душовете.

Снимка 558898

В следващите минути играчите на Сити задържат топката в свое притежание, разменяйки си къси пасове и търпеливо очакват грешка в защитата на Арсенал.

Рияд Марез реши да шутира, но опитът му не успя да застраши Рамсдейл, след като топката беше блокирана от защитата на домакините.