Отборът на Ливърпул пропусна отличен шанс да се завърне в Топ 4 на Висшата лига. "Червените" водеха до 87-ата минута при гостуването си на Лийдс, но в крайна сметка трябваше да се задоволят с точката. Садио Мане бе открил за шампионите преди паузата, а три минути преди последния съдийски сигнал, в герой за селекцията на Марсело Биелса се превърна Диего Йоренте.

Срещата ще бъде запомнена със сериозните провокации от йоркширци, които открито демонстрираха, че не са съгласни с анонсираното участие на Ливърпул в новоучредения турнира Европейска Суперлига.

Арсенал се спаси с гол в 97-ата минута срещу Фулъм

Лондонското дерби не предложи победител

Двубоят на "Елън Роуд" започна със сериозни психоатаки по адрес на гостуващия тим. Още с пристигането си на стадиона, футболистите на Ливърпул бяха посрещнати с обидни транспаранти заради участието им в скандалния проект Суперлига. Но това не бе всичко, играчите на Лийдс също се включиха в нестандартната атака, загрявайки с фланелки, на които пишеше - "Футболът е за феновете".

Снимка 527799

Източник: EPA/БГНЕС

Шампионите обаче демонстрираха, че не се влияят от странични фактори и създадоха първото голово положение в 4-ата минута. Тогава Тиаго Алкантара шутира опасно от средна дистанция, но Йоан Мелие съумя да избие летящата под гредата топка.

Домакините реагираха с добра ситуация в своя актив с настъпването на 23-ата минута. Патрик Бамфорд се понесе сам срещу Алисон, но бразилецът се намеси навреме. За ужас на "червените" обаче, че получи двоен рикошет, при който Фабиньо без малко не си вкара автогол.

Ливърпул поведе на йоркширци след точно половин час. Диого Жота пусна фантастичен пас зад гърба на отбраната за Александър-Арнолд. Английският национал успя да изпревари Мелие и да продължи за непокрития Мане, реализирал лесно на празна врата.

Тотнъм уволни Жозе Моуриньо!

Отборът ще бъде воден от Райън Мейсън до финала на сезона

В началото на второто полувреме мърсисайдци имаха шанс да удвоят своята преднина, но поредния си пропуск с "червения" екип сътвори Роберто Фирмино.

Оттам насетне, Лийдс заигра далеч по-активно и започна да реди опасни положения пред Алисон. Джак Харисън, Елдер Коща излизаха на стрелкови позиции, но така и не преодоляваха бразилеца. А когато и той се оказваше безпомощен, както бе в 75-ата минута, гредата го спаси при мощен шут на Патрик Бамфорд.

Нестабилната защита на гостите все пак не издържа, пропуквайки се в 87-ата. Тогава крайното 1:1 оформи Диего Йоренте. Испанецът се оказа най-съобразителен при центриране от корнер на Джак Харисън и с глава донесе радост за своите съотборници.

Снимка 527800

В следващия кръг Ливърпул домакинства на Нюкасъл, докато Лийдс играе с регионалния враг Манчестър Юнайтед.

Малко очаквано: Нюкасъл спря устрема на Уест Хем, "свраките" се отдалечиха от изпадащите

Успех с 3:2 за "черно-белите"

ЛИЙДС - ЛИВЪРПУЛ 1:1

0:1 Мане (31"), 1:1 Йоренте (87")