В сблъсък от 32-ия кръг на Висшата лига, Арсенал не успя да се справи на свой терен с тима на Фулъм.

Спорът между двата състава приключи при резултат 1:1.

Гостите водеха в резултата през почти цялото второ полувреме и вече се виждаха крайни победители, преди дълбоко в добавеното време резултатът да бъде изравнен.

Снимка 527578

Източник: Twitter

Домакините не можеха да разчитат на Йодегар, Обамеянг, Луиз и Тиърни, докато за гостите на разположение не бяха Киърни, Конголо и Родак.

Във временното класиране, домакините заемат 9-та позиция с актив от 46 точки, колкото има и Лийдс, докато гостите се намират на незавидното 18-то място с актив от двадесет и седем пункта.

Резултатът беше открит в 59-ата минута, когато Джош Маджа вкара от дузпа, давайки предимство на състава си.

Еди Нкетия донесе точката на домакините и осигури поне малко спокойствие на мениджъра си Микел Артета с гол в 97-ата минута на сблъсъка.

Снимка 527579

Формата на домакините е непостоянна, след като в последните си шест срещи те записаха две победи, три равенства и една загуба.

Гостите се представят твърде неубедително, след като в предишните си пет двубоя те допуснаха четири поражения и победиха само веднъж.

"Артилеристите" спечелиха с 3:0 първия дуел между двата отбора през сезона, но днес нямаха подобна успеваемост.

Тежко изпитание: Обамеянг се разболя от малария