Ливърпул излезе еднолично на върха във Висшата лига, след като победи с 2:1 у дома Тотнъм. Срещата бе от 13-ия кръг на шампионата.

Мохамед Салах даде аванс на "червените" в 26-ата минута, но пет минути по-късно Сон изравни. Победното попадение бе дело на Роберто Фирмино в 90-ата минута.

Така мърсисайдци събраха 28 точки, докато лондочани са с три по-малко.

Ливърпул - Тотнъм 2:1, гол на Фирмино

Двата тима делят първото място във Висшата лига

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия мениджър на мърсисайдци Жерар Улие. Домакините започнаха по-активно и в 11-ата минута бяха близо до първи гол. Робъртсън центрира от пряк свободен удар, Фирмино нанесе удар с глава в наказателното поле, но Лорис се справи.

Няколко минути след това Тотнъм се размина с опасна ситуация, след като топката срещна ръката на Дайър, който се бореше в наказателното поле със Салах. Положението обаче бе подминато както от главния съдия, така и от ВАР.

Снимка 510007

В 22-ата минута Робъртсън проби отляво и намери Салах. Египтянинът нанесе удар, който Лорис спаси.

Четири минути по-късно натискът на "червените" даде резултат. Салах получи в наказателното поле и нанесе удар, който рикошира в Алдервейрелд и Дайър, а след това и в гредата, за да влезе във вратата.

Снимка 510012

При първата опасна контра, която успя да направи, Тотнъм изравни резултата. Ло Селсо изведе много добре Сон, който излезе сам срещу Алисон и стреля в близкия ъгъл за 1:1. Графиката на ВАР показа, че Уилямс покрива засадата с милиметри и голът бе признат.

Само две минути след това Фирмино отново имаше стопроцентова възможност да се разпише. Бразилецът стреля през краката на Дайър, но отново Лорис успя да спаси.

Второто полувреме започна с добра възможност за Тотнъм. Рис Уилямс пропусна топката след едно дълго подаване на Алдервейрелд. Това даде шанс на Бергвайн да напредне отляво, да надделее над Александър-Арнолд и да стреля по диагонала. Топката обаче премина встрани от далечния ъгъл.

Снимка 510013

Малко след това Кейн стреля извън наказателното поле, но топката излезе в аут. В 57-ата минута Лорис изби коварен удар на Салах.

В 63-ата минута гредата спаси Ливърпул. Сон изведе Бергвайн зад защитата. Нидерландецът напредна и нанесе удар, но топката срещна гредата след намесата на Алисон. Последва корнер, след който Кейн стреля опасно с глава над вратата.

Снимка 510032

Малко след това Лорис спаси пореден удар на Фирмино. В 69-ата минута Салах пропиля поредната възможност, след като бе изведен отляво от Уилямс и стреля слабо, позволявайки на Лорис да направи десетото си спасяване в мача.

Четири минути след това Мане получи от Джоунс в наказателното поле и нанесе силен удар, който срещна горната греда.

Снимка 510034

В 86-ата минута удар на Дайър от пряк свободен удар не затрудни Алисон. Ливърпул нанесе своя удар в 90-ата минута. Тогава Робъртсън центрира от корнер, а Фирмино надскочи всички и с глава прати топката във вратата за 2:1.