След две поредни загуби във Висшата лига, днес Ливърпул се върна на победния път. Мърсисайдци, макар и доста трудно, надделяха у дома срещу гостуващия тим на Уулвърхемптън с 2:1 и по този начин си вдъхнаха малко спокойствие.

Луис Суарес бе над всички, като успя да вкара гол. Другото попадение за Ливърпул на практика бе автогол на Джонсън, предизвикан от шут на Чарли Адам. Стивън Флетчър пък върна един гол. За кеф на трибуната "Коп" в игра се завърна и доскоро контузеният капитан на "червените" Стивън Джерард.

В първите минути на срещата добрите голови ситуации липсваха като цяло пред двете врати. Първият реален шанс дойде в 8-ата минута, когато добра атака на "вълците" изведе Джейми О'Хара на стрелкова позиция, но той се подхлъзна и не успя да отправи достатъчно силен удар.

Последваха минути на натиск на Ливърпул, но мърсисайдци разчитаха в тези минути само на центрирания към Анди Керъл. При едно от тях в 11-ата минута Ливърпул все пак поведе. Чарли Адам стреля много силно и Джонсън от състава на гостите нещастно отклони топката с глава в собствената си мрежа - 1:0. Преди попадението обаче бранителят имаше претенции за фаул срещу него от страна на Керъл, но такъв не последва.

В 14-ата минута домакините имаха нов шанс за гол. Отново Керъл засече центриране, но стража на гостите се справи. Малко по-късно таранът предостави прекрасна топка към Суарес, който обаче се размина с прострелното центриране.

Госите обаче активизираха играта си и създадоха няколко добри голови ситуации. Джейми О'Хара бе определено най-добрият играч на "вълците" и на няколко пъти създаде опасности. След фаул, извършен срещу него, Хенри пробва да обстрелва от пряк свободен удар, но без резултат.

В 35-ата минута гостите имаха още един златен шанс. Играч на "вълците" отправи опасен удар, който обаче рикошира в купа от играчи. В противен случай Рейна едва ли щеше да успее да реагира.

В 38-ата минута обаче Ливърпул поведе с 2:0. Хосе Енрике изведе невероятно Суарес, който се измъкна сам срещу вратаря. Нападателят бе настигнат от двама бранители на Уулвс, но вместо да загуби топката, той ги финтира хладнокръвно и от почти нулев ъгъл удвои преднината на своя тим - 2:0.

В самия край на полувремето Суарес имаше шанс и за втори гол, но ударът му мина критично близо до страничния стълб на вратата на "вълците".

Втората част започна много взривно. Първо в 47-ата минута Джейми О'Хара имаше възможност за гол, но ударът му мина встрани от вратата. В 49-ата обаче прошка нямаше. Стивън Хънт проби добре отдясно и подаде към Стивън Флетчър, който необезпокояван в наказателното поле намали резултата - 1:2.

Ливърпул отговори мигновенно с мощен удар на Анди Керъл с глава, който обаче срещна гредата. В 56-ата минута Кевин Дойл се оказа в стрелкова ситуация, но пропусна. Тук можеше да се стигне до равенство.

В следващите минути Уулвърхемптън настисна и след серия от опасни центрирания не бе никак далеч от изравняването.

Ливърпул отговори отново чрез Луис Суарес, който бе безспорният номер 1 за тима на Кени Далглиш в този двубой. Първо той отправи опасен удар, след това в 72-ата минута догони една топка на самата аутлиния и с ефектен финт преодоля двама бранител и пусна към Керъл, който обаче не уцели коженото кълбо.

В 81-ата минута пък целият "Анфийлд" бе вдигнат на крака. Не от нещо друго, а от появата на Стивън Джерард, който след дълго лечение на контузия се появи едва за втори път в състава на мърсисайдци.

В добавеното време Анди Керъл се озова сам срещу вратаря, но започна каскади от финтове срещу бранител, който се върна да го покрие и в крайна сметка не успя да отбележи. Така обаче резултатът се запази при крайното 2:1 в полза на Ливърпул.

Ливърпул - Уулвърхемптън 2:1
1:0 Джонсън (11-автогол), 2:0 Суарес (38), 2:1 Флетчър (49)