Дарвин Нунес вкара първия си гол на Анфийлд, а Алисон спаси дузпата на Джарод Боуен за успех на Ливърпул над Уест Хям с 1:0. Това се случва след голямата победа над Манчестър Сити през уикенда.

С този успех Ливърпул се изкачи до 7-та позиция в класирането с 16 точки от 10 мача. Уест Хем към момента е 13-ти с 11 точки.

Обвниненият в ксенофобия Клоп: О, Боже! Щях да се мразя, ако бях такъв...

"Много пъти твърденията ми са били разбирани погрешно"

В 22-ата минута на мача Нунес реагира фантастично с глава след асистенция на Костас Цимикас, за да даде преднина на тима на Юрген Клоп. В добавеното време на първата част "чуковете" получиха право да изпълнян дузпа, след като ВАР се намеси и видя нарушение на Джо Гомес срещу Джаред Боуен в наказателното си поле. Именно Боуен изпълни дузпата, но Алисон хвана ъгъла и изби.В 87-та минута пък Соучен някак не вкара на 5 метра от вратата.