90′
Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:
90′

Последен съдийски сигнал.

Ливърпул отнесе Лестър на "Кинг Пауър", тотална доминация на европейския и световен клубен шампион

13 точки преднина за мърсисайдци на върха

85′

Гостите затвориха мача.

Домакините категорично изчакват последния сигнал.

80′

Лалана сменя Хендерсън.

77′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:4!

Попадение на Александър-Арнолд!

Брилянтен двубой за него, ознаменуван с гол.

Добър, плътен шут на младока по диагонал и 4:0 за Ливърпул!

75′

Мадисън е заменен от Чодури.

74′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

0:3!

Попадение на Фирмино!

Второ за него в мача.

Този път се разписва след остро центриране на Александър-Арнолд.

Премерен шут на Фирмино в мрежата и преднината на "червените" вече е класическа.

73′

Жълт картон за Еванс.

71′

Ориги сменя Кейта.

71′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Милнър бележи от бялата точка!

Мърисайдци удвояват аванса си в резултата.

70′

Милнър сменя Салах.

70′

ДУЗПА!

Союнджу е играл с ръка в наказателното поле.

Реферът посочва бялата точка.

69′

Първа по-сериозна акция за домакините.

Перейра финтира добре Робъртсън, но последният му пас не е добър.

Играта е подновена с удар от вратата на Алисон.

62′

Жълт картон за Гомес.

58′

Олбрайтън сменя Барнс.

57′

Засада на Фирмино.

55′

Центриране на Робъртсън!

Фирмино засича топката, но по всяка вероятност не така, както му се искаше.

Кълбото излиза в аут.

52′

Напрежението пред вратата на Шмайхел явно няма да спре и през втората част от мача.

Фирмино е в изгодна ситуация, но не успява да нанесе завършващ удар.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първите 45 минути Ливърпул показа нагледно как би трябвало да изглежда на терена лидерът в Англия. Само в откриващите 3 минути от двубоя мърсисайдци вече можеха да водят с 2:0. В самото начало Александър-Арнолд шутира от много далечна дистанция, но Шмайхел спаси.

Само няколко секунди след това Мане бе изведен чудесно от Салах, но се забави и не успя да стреля точно.

Самият Салах на два пъти можеше да открие резултата също преди да са изтекли и 10 игрови минути от срещата. Първо той не успя да шутира точно, а след това стреля, но не намери очертанията на целта.

Шмайхел определено трябваше да доказва класата си, като неговите безупречни действия спасиха състава му от поне 4 гола в мрежата за първата част от сблъсъка.

В средата на полувремето Кейта изведе по отличен начин Салах в половината на съперника, Шмайхел излезе, но не игра с топката. Салах обаче сам затвори ъгъла си, а в крайна сметка въпреки малките си шансове за успех реши да стреля, вместо да подава. Без успех. Съотборниците му не останаха доволни, че не получиха подаване.

В 31-ата минута резултатът беше открит. Центриране в пеналта намери Фирмино, който засече с глава силно топката по неспасяем начин в мрежата.

Лестър на два пъти успя да погледне към вратата на опонента си, но Варди и Чилуел не успяха да стигнат до ситуация, от която да отправят удар.

В края на полувремето създадените опасности пред вратата на опонента бяха цели 8 за Ливърпул, срещу нито една за "лисиците". Точните удари бяха 4-0 за "червените", което също беше показателно за случващото се.

Брендън Роджърс пък не спря да си записва нещо в джобния си тефтер, като напусна скамейката с последния сигнал, явно притежаващ реална представа за това какво би следвало да промени съставът му, ако иска да обърне събитията на терена в своя полза.

Снимка 459127

Източник: Twitter

45′

Почивка.

41′

Пореден ъглов удар за гостите.

Нищо запомнящо се след изпълнението му.

34′

Невероятен пропуск на Мане!

Не успява да се разпише, останал очи в очи с вратаря.

Шмайхел реагира перфектно, но изстрелът беше в тялото му.

31′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Роберто Фирмино бележи с глава!

Снимка 459126

Центриране в наказателното поле, над всички е атакуващият състезател на мърсисайдци, който просто нямаше как да бъде спрян.

Чудесно положение за Ливърпул, оползотворено по възможно най-ефективния начин.

28′

Засада на Чилуел.

22′

Засада на Салах.

18′

Центриране към Мане.

Пада в наказателното поле.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

15′

Грешка в защитата на Лестър!

Топката стига до Хендерсън.

Той стреля, но след рикошет кълбото излиза в корнер.

11′

Брилянтно извеждащо подаване на Кейта към Салах.

Той преминава покрай Шмайхел.

Опитва да стреля директно, от много малък ъгъл, вместо да подава.

Греши. Не намира очертанията на вратата.

Съотборниците му не са доволни.

10′

За първи път в мача Лестър опитва нещо по-интересно.

Добра намеса на Александър-Арнолд в защита обаче.

Надбяга и двамата атакуващи състезатели на съперника.

Малшанс за футболистите на "лисиците".

Снимка 459125

5′

Две поредни възможности пред Мохамед Салах.

Първо той не успя да стигне до извеждащо подаване към него, което щеше да го остави лице в лице с вратаря.

След това стреля, но не намира добре топката и тя излиза в аут.

Снимка 459124

3′

Центриране на Салах!

Мане изскача пред бранителите на съперника.

Не успява да стреля.

Печели корнер, но след него не се стига до нищо запомнящо се.

2′

Свободно пространство пред Александър-Арнолд.

Той решава да стреля от далечна дистанция!

Шмайхел спасява!

1′

Чодури Уилямс

Лестър приема Ливърпул в среща от 19-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се играе на "Кинг Пауър Стейдиъм", като стартира в 22:00 часа.

Ливърпул имаше дълго пътуване за Световното клубно първенство и изигра два тежки мача, като това би могло да се отрази върху представянето на тима в конкретната среща.

От друга страна Лестър е големият хит на сезона във Висшата лига и ще се постарае да впечатли собствените си фенове.

Снимка 452035

Източник: EPA/БГНЕС

Домакините ще бъдат единствено без Джеймс днес, който е контузен, но гостите имат една камара кадрови проблеми и аут заради травми са Брюстър, Клайн, Фабиньо, Ловрен, Матип и Окслейд-Чембърлейн.

Към момента Ливърпул е лидер с актив от 49 точки и мач по-малко, а вторият Лестър има 10 точки по-малко от "червените".

Манчестър Сити обърна Лестър, "гражданите" вече само на точка зад "лисиците"

3:1 за "небесносините"

Като цяло и двата тима се намират в добра форма, като Лестър има три победи, реми и загуба за последните си пет мача от всички турнири.

Стиви Джи: Моята мечта е да бъда мениджър на Ливърпул

Точно и ясно

Ливърпул е записал четири победи и загуба за същия брой срещи, като поражението дойде срещу Астън Вила с децата за Купата на Лигата.

В последните пет преки мача Ливърпул има четири победи и едно реми срещу Лестър.

Ливърпул е новият световен клубен шампион!