Манчестър Сити победи Лестър в среща от 18-ия кръг на Висшата лига. Битката на стадион "Етихад" приключи при резултат 3:1.

Гостите първи поведоха в резултата, но впоследствие домакините стигнаха до пълния обрат и се поздравиха с важни три точки в борбата за лидерските позиции в Премиършип.

Хосеп Гуардиола не можеше да разчита за днешния двубой на Лапорт, Сане и Давид Силва, които са контузени.

Снимка 452131

Източник: EPA/БГНЕС

Гостуващият тим от своя страна имаше само един кадрови проблем, който бе свързан с травмата на Джеймс, но всички други състезатели можеха да участват в сблъсъка.

И двата състава се намират в добра форма, като Сити има за последните си шест мача от всички турнири пет успеха и една загуба, а пък Лестър е записал за същия брой срещи четири успеха, реми и вече една загуба.

Голмайсторът на "лисиците" Джейми Варди изведе гостуващата единайсеторка напред в резултата след 22 минути игра.

Снимка 458715

Източник: Twitter

Само осем по-късно обаче съперникът се добра до изравнителен гол, след като хвърли всички сили в предни позиции. Автор на попадението на "гражданите" бе Рияд Марез.

Две минути преди паузата Илкай Гюндоган вкара дузпа за Сити, с която направи обрата факт и зарадва Хосеп Гуардиола.

Снимка 458716

През второто полувреме и двата тима заложиха на солидни действия в защита, което намали емоцията в двубоя.

Крайното 3:1 оформи Габриел Жезус с гол в 69-ата минута на срещата.

Манчестър Сити е полуфиналист за Купата на Лигата

"Гражданите" спечелиха гостуването си на Оксфорд Юнайтед от Лига 1

В последните шест преки мача между двата тима от всички турнири статистиката показва четири победи за Сити и един успех за Лестър.

Не може обаче да не се отчете, че в момента Лестър е втори в класирането и е с точка повече пред манчестърци, въпреки техния успех тази вечер.

Пеп Гуардиола: Искам да остана в Манчестър Сити възможно най-дълго

"Мисля, че във футбола година и половина е прекалено много време за един мениджър"