Лестър загуби тежко домакинството си на Ливърпул в среща от 19-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на "Кинг Пауър Стейдиъм" завърши при резултат 0:4, който стъписа дори и най-големите критиците на тима на Брендън Роджърс.

Точни за победителите бяха Александър-Арнолд, Милнър (от дузпа) и на два пъти Роберто Фирмино.

Ливърпул имаше дълго пътуване за Световното клубно първенство и изигра два тежки мача, но това не се отрази върху представянето на тима в конкретната среща. От друга страна Лестър е големият хит на сезона във Висшата лига, но не успя да зарадва феновете си тази вечер.

Към момента Ливърпул е лидер с актив от 52 точки и мач по-малко, а вторият Лестър има 13 точки по-малко от "червените".

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лестър - Ливърпул 0:4, гол на Александър-Арнолд!

В последните пет преки мача мърсисайдци имат четири победи и едно реми

През първите 45 минути Ливърпул показа нагледно как би трябвало да изглежда на терена лидерът в Англия. Само в откриващите 3 минути от двубоя мърсисайдци вече можеха да водят с 2:0. В самото начало Александър-Арнолд шутира от много далечна дистанция, но Шмайхел спаси.

Само няколко секунди след това Мане бе изведен чудесно от Салах, но се забави и не успя да стреля точно.

Самият Салах на два пъти можеше да открие резултата също преди да са изтекли и 10 игрови минути от срещата. Първо той не успя да шутира точно, а след това стреля, но не намери очертанията на целта.

Снимка 459124

Източник: Twitter

Шмайхел определено трябваше да доказва класата си, като неговите безупречни действия спасиха състава му от поне 4 гола в мрежата за първата част от сблъсъка.

В средата на полувремето Кейта изведе по отличен начин Салах в половината на съперника, Шмайхел излезе, но не игра с топката. Салах обаче сам затвори ъгъла си, а в крайна сметка въпреки малките си шансове за успех реши да стреля, вместо да подава. Без успех. Съотборниците му не останаха доволни, че не получиха подаване.

В 31-ата минута резултатът беше открит. Центриране в пеналта намери Фирмино, който засече с глава силно топката по неспасяем начин в мрежата.

Лестър на два пъти успя да погледне към вратата на опонента си, но Варди и Чилуел не успяха да стигнат до ситуация, от която да отправят удар.

В края на полувремето създадените опасности пред вратата на опонента бяха цели 8 за Ливърпул, срещу нито една за "лисиците". Точните удари бяха 4-0 за "червените", което също беше показателно за случващото се.

Снимка 459126

Брендън Роджърс пък не спря да си записва нещо в джобния си тефтер, като напусна скамейката с последния сигнал, явно притежаващ реална представа за това какво би следвало да промени съставът му, ако иска да обърне събитията на терена в своя полза.

Снимка 459125

След малко повече от час игра мениджърът на гостите извърши двойна смяна, като извади двама от най-добрите си футболисти до момента Мохамед Салах и Наби Кейта.

Феновете на първо време посрещнаха с негодувание това решение, а самият египетски национал клатеше неодобрително глава при заменянето си.

Само две минути след извършването на промените Ливърпул поведе с 2:0. Това стана възможно след центриране именно на един от появилите се от пейката футболисти - Джеймс Милнър и посрещане на топката с ръка от страна на Союнджу. Зад топката застана Милнър, който покачи на 2:0 с изстрел в средата на вратата.

Само 3 минути след това остро центриране на Александър-Арнолд бе засечено в мрежата от Фирмино, вкарал втория си гол в мача днес.

Още 4 минути по-късно и резултатът вече бе 0:4. Този път точен с диагонален изстрел бе един от най-солидните състезатели на игрището тази вечер Александър-Арнолд.

Домакините категорично капитулираха, изчаквайки последния съдийски сигнал. При малко повече късмет пък успехът на Ливърпул можеше да стане още по-впечатляващ.