Отборите на Тотнъм и Лестър не успяха да се победят в най-завързания двубой от кръга в Премиър лийг. Далеч от демонстрираната класа от предходния сезон, "шпори" и лисици" изиграха здрав мач, който завърши при равенство 1:1.

Преднина на лондончани даде новият любимец на "Уайт Харт Лейн" - Винсент Янсен, който бе точен в 44-ата минута от дузпа.

Лестър стартира по-добре втората част и се добра до точката след попадение на Ахмед Муса. Нигериецът се възползва от пас наизуст на Джейми Варди и от няколко метра порази вратата на Лорис.

Мидълзбро постигна дългоочакван успех на своя "Ривърсайд", след като победи с 2:0 Борнемут. Момчетата на Айтор Каранка напълно заслужиха трите точки, а точни за триумфа се оказаха Гастон Рамирес и Стюърт Даунинг.

Уотфорд също се поздрави с пълен комплект точки. Лондончани съумяха да пречупат съпротивата на закъсалия Хъл Сити, сломявайки "тигрите" с минималното 1:0. Всичко бе решено в 82-ата, когато Майкъл Доусън си наниза нелеп автогол 8 минути преди края.