Отборът на Норич постигна първи успех след завръщането си във Висшата лига. Седмица след тежката загуба от Ливърпул, "канарчетата" се реваншираха на своите фенове с неочакван разгром над Нюкасъл 3:0.

В герой за домакините се превърна финландската голова машина Тему Пуки, който реализира всичките попадения на "Креръл Роуд". Начало на головото шоу бе положено в 32-ата минута, когато нападателят реализира с фамозно воле. Севернякът повтори упражнението в 63-ата, след като отправи шут по земя между краката на редица привърженици, затруднил максимално Дубравка.

Снимка 439041

И за да бъде шоуто пълно, финландецът оформи своя хеттрик в 75-ата минута. Честта на "джордитата" пък донякъде бе запазена от почетния гол на Шелви.

Евертън също зарадва своите фенове, след като взе очакван успех при домакинството си на разколебания от началото на шампионата тим на Уотфорд с 1:0. Единственото попадение в мача падна още в 10-ата минута, а негов автор стана Бернард. Бразилският национал получи пас от дълбочина, след което навлезе в полето на "стършелите" и насочи към близкия ъгъл на Фостър.

Арсенал успя да измъкне победа над Бърнли, Себайос с две асистенции

Следващият мач на Арсенал е гостуване на Ливърпул.

Гостите може да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точката, тъй като през второто полувреме Трой Дийни и Роберто Перейра направиха много сериозни пропуски.

Снимка 439036

Брайтън и Уест Хям изиграха здрав мач на "Амекс Стейдиъм", приключил при равенство 1:1. Всичко по-интересно се случи след паузата. "Чуковете" откриха резултата в 61-ата минута, когато Хавиер Ернандес оползотвори пас на Ланзини. На "чайките" обаче бяха необходими едва четири минути, за да оформят ремито, когато отбеляза Тросар.

Астън Вила все още не може да се настрои към Висшата лига, след като този следобед бирмингамци допуснаха втора поредна загуба. Този път те сведоха глава на свой терен, а в ролята на техен екзекутор влязоха "черешките" от Борнемут.

Ливърпул спечели гостуването си на Саутхямптън с 2:1

Грешка на Адриан принуди Ливърпул да трепери срещу Саутхямптън, победата все пак беше за мърсисайдци

Селекцията на Юрген Клоп триумфира с 2:1 на "Сейнт Мери"

Селекцията на Еди Хау донякъде реши всичко още до 12-ата минута, когато водеше с 0:2. Първо от дузпа се разписа Джошуа Кинг, а след това в прегръдките на своите колеги попадна и Хари Уилсън.

Снимка 439035

Надеждите на Вила се върнаха в 71-ата минута, когато Дъглас Луис върна един гол. За повече обаче селекцията на Дийн Смит нямаше сили.