На Боксинг дей Манчестър Юнайтед успя да победи Съндърланд с 3:1 при първото завръщане на Дейвид Мойс обратно на "Олд Трафорд", но този път като мениджър на съперниковия отбор. Така "дяволите" вече имат 5 поредни победи на сметката си във всички турнири.

ТОПСПОРТ проследи срещата на живо по минути:

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Съндърланд

Днес "дяволите" излизат за 5-та поредна победа

Футболистите на Жозе Моуриньо от началото на срещата демонстрираха превъзходство, но така и не успяваха да достигнат до гол във вратата на Пикфорд. През първите 20 минути "червените дяволи" удобно се бяха настанили в наказателното поле на Съндърланд, но до опасно положение така и не се стигна.

Снимка 269938

В 7-ата минута дойде първата прилична атака за Юнайтед. Майкъл Карик опита брилянтен силен удар от далечна дистанция, но топката мина много встрани от вратата на "черните котки". Срещата за малко да бъде помрачена от контузия, след единоборство на Валенсия с Аничебе, при което рамото на Виктор пострада доста сериозно. След лекарската намеса нападателят успя да продължи участието си в мача, въпреки че все още изпитваше болка. До края футболистите на Дейвид Мойс така и не успяха да покажат нищо впечатляващо, за да затруднят Давид Де Хеа.

Снимка 269950

В оставащите минути на първото полувреме Пол Погба се отчете с безброй пропуски, а в 39-ата минута Златан Ибрахимович успя да изведе Дейли Блинд, който бе безпощаден и откри резултата.

Втората половина на двубоя се изигра предимно в полето на Съндърланд. След влизането на Хенрих Мхитарян веднага се усети оживление в редиците на Юнайтед и отборът направи няколко добри атаки, но не успя да удвои резултата в своя полза.

Най-силната изява на вратаря на "черните котки" дойде в 64-ата минута, когато Пикфорд успя да спаси опасен удар на Златан Ибрахимович с десния си крак. В 80-ата минута обаче Ибра не допусна същата грешка и след точен пас от Пол Погба остана сам срещу стража и направи резултата 2:0 в полза на Юнайтед. Само 4 минути по-късно, Мхитарян реализира 3-то попадение, а Съндърланд успя да "помрачи" празника в Манчестър като Борини се разписа в края на двубоя и не позволи на Де Хеа да запази мрежата си "суха". При попадението на арменеца останаха съмнения за засада, но то бе толкова изключително, че дори от съперниковия отбор не предявиха претенции.

Хенрих Мхитарян записа второ попадение на сметката си с екипа на "дяволите" от началото на сезона.