Отборът на Съндърланд победи Нюкасъл с 1:0 в среща от 31-я кръг на английската висша лига. Победният гол за домакините бе дело на Джърмейн Дефо в първата минута на добавеното време на първата част.

Бившият нападател на Тотнъм и национал на Англия се разписа с невероятен удар от въздуха, с който препарира стража на „свраките". Попадението на Дефо със сигурност ще претендира в класацията не само за гол на месеца, но и на сезона в Англия.

В крайна сметка попадението на Дефо се оказа напълно достатъчно на домакините да спечелят трите точки и да се откъснат леко от зоната на изпадащите и с 29 точки, заемайки 15-а позиция във временното класиране.

За Някасъл поражението бе четвърто поредно след загубите от Арсенал, Евертън и Манчестър Юнайтед. Нюкасъл е на 13-о място с 35 точки до момента.