Отборът на Манчестър Сити загуби при гостуването си на Съндърланд с 0:1.Въпреки че бяха по-активния отбор на терена през почти всичките 90 минути, "гражданите" не успяха да реализират гол и логично получиха такъв в края на срещата.

Противно на очакванията, двубоят започна доста равностойно. Все пак, с течение на времето Сити овладя центъра на терена и стигна до няколко опасни положения. Пропуските на Карлос Тевес и Милнър обаче лишиха "гражданите" от преднина до почивката.

Втората част по нищо не се различаваше от първата. Тимът от Манчестър, воден от Роберто Манчини се опита да стигне до трите точки, но липсата на концентрация в атака и добрата игра на Съндърланд не позволиха това. Въпреки появата в игра на Адебайор и Давид Силва до голове във вратата на Съндърланд не се стигна. В даденото от съдията продължение, беше отсъдена дузпа за нарушение на Майка Ричардс. Наказателният удар беше превърнат в гол от Дарън Бент, който донесе победата за "черните котки".