ГОЛ НА АСПИЛИКУЕТА! Отлично изпълнение 2:2!

ЛАМЕЛА БЕЛЕЖИ! Кепа хвана ъгъла, но не можа да избие удара му - 2:1

УИЛИЯН ПРАВИ 1:1 ПРИ ДУЗПИТЕ, ПРАЩАЙКИ ГАЗАНИГА В ОБРАТНИЯ ЪГЪЛ.

ЕРИКСЕН! Датчанинът бележи!

90+1′

ЗАПОЧВА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ДУЗПИ!

89′

ЖИРУ! Оливие Жиру можеше да се превърне в герой за домакините, но французинът пропусна да се разпише отблизо с глава!

85′
Снимка 402406

Източник: EPA/БГНЕС

84′

Рос Баркли отстъпва мястото си на Матео Ковачич, който най-вероятно ще изпълнява дузпа.

80′

Още един играч на Тотнъм напуска терена контузен. Това е Муса Сисоко, който ще бъде принудително заменен от Санчес.

76′

Смяна в редиците на Челси - Уилиян ще доиграе срещата вместо Педро.

73′

Муса Сисоко получава официално предупреждение.

70′

Фернандо Йоренте напуска кисел терена, тъй като бива заменен от Лукас Моура.

Снимка 402408

66′

Жълт картон за Сесар Аспиликуета.

65′

ПЕДРО!! С намаляването на времето, атаките на Челси ставаха все по-яростни. Своя шанс пред попадението пропиля и Педро. Бившият играч на Барселона трябваше да борави с топката на малък периметър, след което отправи изстрел, спасен чрез доброто заставане на Газанига.

Снимка 401317

58′

АЗАР! Макар и да ги пропускаше, Челси не спираше да създава голови положения. Такова се откри и пред Еден Азар, който неочаквано за себе си, не намери мрежата на Газанига с удар от около 15 метра. И тук отличен пас раздаде Н'Голо Канте.

Снимка 402399

56′

Жълтият цвят на картона видя и Н'Голо Канте.

Снимка 402400

53′

Първи жълт картон в мача. Получава го Жоржиньо.

52′

ЖИРУ!! "Сините" можеха да отговорят светкавично на предизвикателството с гол във вратата на Тотнъм. Н'Голо Канте изведе зад отбраната Оливие Жиру, който разочарова за пореден път, стреляйки слабо в обсега на Газанига.

50′

ГОООЛ ЗА ТОТНЪМ!! 1:2!! ФЕРНАНДО ЙОРЕНТЕ!! Второто полувреме стартира по впечатляващ начин за гостите. Още с първата си по-сериозна атака, Тотнъм стигна до безценен гол на чужд терен. Дани Роуз проби по крилото, след което центрира в наказателното поле на Челси. Там Фернандо Йоренте се вклини между двамата защитници на "сините" и с глава отблизо матира своя сънародник Кепа.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′
Снимка 402389

39′

ГООООЛ ЗА ЧЕЛСИ!! 2:0!! АЗАР!! С оглед трагичното представяне на Тотнъм, едва ли имаше изненадани зрители на "Стамфорд Бридж", когато Челси успя да вкара и втория си гол в реванша. Всичко започна от Еден Азар, който организира атака през центъра. В крайна сметка белгиецът се превърна и в ролята на консуматор, след като секунди по-късно насочи в мрежата отличен пас на Сесар Аспиликуета.

35′

ЖИРУ!! Домакините можеха да направят важна крачка към финала на "Уембли" в 35-ата минута. Еден Азар направи всичко необходимо, за да даде отлична топка на Оливие Жиру. Френският таран обаче показа пословичната си мудност и отблизо не успя дори да отправи изстрел към вражеската врата.

32′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Проблемите за гостите обаче нямаха край. Маурисио Почетино трябваше да осъществява принудителна смяна още в 32-ата минута заради контузията на Бен Дейвис. Така на негово място се появи Дани Роуз.

Снимка 402386

27′

ГОООЛ ЗА ЧЕЛСИ!! 1:0!! КАНТЕ!! Тоталният натиск на Челси даде резултат и "сините" поведоха с първия си точен удар в мача. Отбраната на Тотнъм изчисти едно центриране от корнер, но за ужас на "шпорите", топката стигна до намиращия се сам на дъгата Н'Голо Канте. Французинът отправи много силен шут, който последователно мина между краката на Сисоко и вратаря Газанига, за да се спре в мрежата за 1:0.

14′

Центриране на Еден Азар от фаул създаде бъркотия в полето на Тотнъм. Оливие Жиру пробва акробатична предна ножица. Топката последователно премина през купа от играчи, но в крайна сметка не бе насочена в очертанията на вратата от Антонио Рюдигер.

8′

Ерик Дайър хич не си поплюва. Националът на Англия "оперира" Давид Луис с грубо влизане в центъра на терена. Всичко това постави продължаването на бразилеца в мача под въпрос.

Снимка 402387

2′

Преди началото на двубоя, публиката на "Стамфорд Бридж" приветства новия нападател на тима - Гонзало Игуаин. Аржентинецът е на резервната скамейка, но няма право да играе в мача.

Снимка 402381

1′