Лондонският Челси е вторият финалист в турнира за Купата на Лигата. "Сините" сториха това по възможно най-драматичния начин, побеждавайки Тотнъм след изпълнението на дузпи.

Редовното време на "Стамфорд Бридж" завърши 2:1 за домакините, а с оглед минималния триумф на "шпорите" преди седмица, и поради липсата на гол на чужд терен в тази надпревара, се стигна до драмата на наказателните удари.

Челси - Тотнъм 6:3 след дузпи (Развой на срещата по минути)

Драма на "Стамфорд Бридж"

Там далеч по-голямо хладнокръвие демонстрираха хората на Маурицио Сари, които бяха 100-процентови. Не така беше при гостите, които заради пропуските на Дайър и Лукас Моура, пратиха своя градски опонент на финала срещу Манчестър Сити.

Снимка 402406

Източник: EPA/БГНЕС

По време на редовните 90 минути, Челси поведе с 2:0 още до почивката чрез Канте и Азар, а след паузата важното попадение за Тотнъм, довело до дузпите, реализира Фернандо Йоренте.

Преди началото на двубоя, публиката на "Стамфорд Бридж" приветства новия нападател на тима - Гонзало Игуаин. Аржентинецът беше на резервната скамейка, но нямаше право да играе в мача.

Снимка 402381

По-интересното в лондонския сблъсък стартира с настъпването на 14-ата минута. Центриране на Еден Азар от фаул създаде бъркотия в полето на Тотнъм. Оливие Жиру пробва акробатична предна ножица. Топката последователно премина през купа от играчи, но в крайна сметка не бе насочена в очертанията на вратата от Антонио Рюдигер.

Снимка 402388

Тоталният натиск на Челси даде резултат и "сините" поведоха с първия си точен удар в мача. Отбраната на Тотнъм изчисти едно центриране от корнер, но за ужас на "шпорите", топката стигна до намиращия се сам на дъгата Н'Голо Канте. Французинът отправи много силен шут, който последователно мина между краката на Сисоко и вратаря Газанига, за да се спре в мрежата за 1:0.

Снимка 402405

Проблемите за гостите обаче нямаха край. Маурисио Почетино трябваше да осъществява принудителна смяна още в 32-ата минута заради контузията на Бен Дейвис. Така на негово място се появи Дани Роуз.

Домакините можеха да направят важна крачка към финала на "Уембли" в 35-ата минута. Еден Азар направи всичко необходимо, за да даде отлична топка на Оливие Жиру. Френският таран обаче показа пословичната си мудност и отблизо не успя дори да отправи изстрел към вражеската врата.

С оглед трагичното представяне на Тотнъм, едва ли имаше изненадани зрители на "Стамфорд Бридж", когато Челси успя да вкара и втория си гол в реванша. Всичко започна от Еден Азар, който организира атака през центъра. В крайна сметка белгиецът се превърна и в ролята на консуматор, след като секунди по-късно насочи в мрежата след отличен пас на Сесар Аспиликуета.

Второто полувреме стартира по впечатляващ начин за гостите. Още с първата си по-сериозна атака, Тотнъм стигна до безценен гол на чужд терен. Дани Роуз проби по крилото, след което центрира в наказателното поле на Челси. Там Фернандо Йоренте се бе вклинил между двамата защитници на "сините" и с глава матира своя сънародник Кепа.

Снимка 402408

"Сините" можеха да отговорят светкавично на предизвикателството с гол във вратата на Тотнъм. Н'Голо Канте изведе зад отбраната Оливие Жиру, който разочарова за пореден път, стреляйки слабо в обсега на Газанига.

Макар и да ги пропускаше, Челси не спираше да създава голови положения. Такова се откри и пред Еден Азар, който неочаквано за себе си, не намери мрежата на Газанига с удар от около 15 метра. И в този момент отличен пас раздаде Н'Голо Канте.

С намаляването на времето, атаките на Челси ставаха все по-яростни. Своя шанс пред попадението пропиля и Педро. Бившият играч на Барселона трябваше да борави с топката на малък периметър, след което отправи изстрел, спасен чрез доброто заставане на съперниковия вратар. В 74-ата минута Еден Азар направи поредната си впечатляваща изява, но мерникът отново му изневери.

Снимка 402398

До края Оливие Жиру можеше да се превърне в герой за домакините, но французинът пропусна да се разпише отблизо с глава. Поради този факт, а и липсата на гол на чужд терен в този турнир, двата тима се отправиха към изпълнението на дузпи.

При наказателните удари, далеч по-голямо хладнокръвие демонстрираха "сините", които бяха 100-процентови. Не така беше при гостите, които заради пропуските на Дайър и Лукас Моура, пратиха своя градски опонент на финала срещу Манчестър Сити.

Битката за трофея на "Уембли" е на 24 февруари.