Челси продължава със стабилните си игри от началото на сезона. "Сините" постигнаха четвърти пореден успех в Премиър Лийг, като този път подчиниха коравия тим на Борнемут с 2:0.

"Черешките" традиционно затрудниха своя именит съперник, но силите им стигнаха едва до 72-ата минута. Тогава стабилната им отбрана бе разсечена от появилия се като резерва Педро. Крайният резултат пък бе фиксиран от Еден Азар в 85-ата, който размени бързи пасове с Маркос Алонсо.

Снимка 376077

Източник: EPA/БГНЕС

Първото полувреме бе доста деликатно за хората на Маурицио Сари. "Сините" имаха проблеми с наситената халфова линия на Борнемут, като от своя страна "черешките" застрашиха на няколко пъти Кепа след контраатака.

Фулъм изпусна победата срещу Брайтън, Евертън с ново равенство (Резултати от Висшата лига)

Саутхемптън победи Кристъл Палас

Макар и трудно достигащи до голова ситуация, домакините от Челси все пак можеха да отбележат преди паузата. Еден Азар се пребори двама съперника, след което пусна за връхлитащия Маркос Алонсо. Испанският национал отправи плътен изстрел, който за негова жалост се отклони в страничната греда.

Традиционните си пропуски, през първите 45 минути, пък направи Алваро Мората, чиито удари винаги биваха блокирани от защитниците на гостите.

Снимка 376076

Втората част не предложи нещо по-различно за "сините" фенове, които трябваше да треперят чак до 72-ата минута. Тогава в ролята на техен спасител се прояви резервата Педро. Испанецът получи топката на границата на наказателното поле, залъга Нейтън Аки, след което насочи коженото кълбо неспасяемо в долния десен ъгъл на Бегович. Ибериецът бе доста ядосан въпреки щастливия миг, демонстрирайки явно недоволството си от факта, че бе пренебрегнат за стартовите 11 вместо Уилиян.

Точка на спора постави лидерът на столичани - Еден Азар в 85-ата минута. Белгиецът размени бързи пасове с Маркос Алонсо, след което технично вкара в незащитената част от вратата на "черешките".

Снимка 376079

В следващия кръг на Челси предстои домакинство на Кардиф, докато Борнемут приема на свой терен Лестър.

Ливърпул победи Лестър с 2:1 като гост