Ливърпул победи Лестър с 2:1 при гостуването си на отбора в мач от четвъртия кръг във Висшата лига.

"Червените" за първи път допуснаха попадение от началото на сезона, но за техен късмет то не се оказа решаващо в този двубой.

Снимка 376053

Резултатът бе открит още в 10-ата минута, когато Робъртсън проби отляво и веднага пробва да комбинира с Мане. Магуайър не се справи със задачата си да изчисти топката и тя попадна право на крака на нападателя, който я изпрати в мрежата за 1:0. Второто попадение за възпитаниците на Юрген Клоп дойде още преди почивката. След изпълнение на ъглов удар, Милбър центрира силно към наказателното поле на "лисиците", където Фирмино бе добре позициониран и с глава удвои преднината на своя тим.

През второто полувреме, домакините започнаха да упражняват повече натиск върху своя съперник и логично достигнаха до гол в 63-ата минута. След груба грешка на Алисон, който до този момент не бе допуснал попадение, Лестър намали на 1:2. Ван Дайк върна към вратаря, той обаче реши да не изчиства топката, а да се надлъва с влезлия като резерва Ихеаначо, което бе огромна грешка. Нападателят не се поколеба и прати топката към наказателното поле, където Гезал я очакваше и се разписа, оформяйки и крайния резултат.

След тази победа, Ливърпул вече има преднина три точки на върха пред втория Тотнъм, докато Лестър е седми с актив от 6 пункта.