Челси отново победи Арсенал в лондонското дерби на 7-ия кръг на Висшата лига. „Сините" се наложиха на „Стамфорд Бридж" с 2:0 след като доминираха тотално над „артилеристите".

Възпитаниците на Арсен Венгер направиха доста слаб мач и допуснаха куп грешки. Новото попълнение Дани Уелбек, който блесна през седмицата с хеттрик срещу Галатасарай, бе незабележим, а Месут Йозил за пореден път разочарова феновете и постави отворен въпроса за бъдещето му в тима.

„Сините" играчи пък бяха на другия полюс. Над всички бе Еден Азар, който реализира дузпа. Наскоро белгиецът отнесе сериозни критики от Жозе Моуриньо, но с днешните си изяви със сигурност го е убедил, че все още е един от водещите играчи на „сините".

Първата част бе доста зрелищна. Още в началните минути Алексис Санчес ритна грубо Тибо Куртоа. Вратарят опита да продължи мача, но в последствие бликна кръв от ухото му и лекарският щаб мигновено поиска смяна. На вратата застана опитния Петър Чех, който има доста мачове срещу „артилеристите".

Нервите взеха връх и това се отрази и на двамата мениджъри край тъчлинията. При един фаул на Кейхил срещу Санчес, Венгер тръгна заплашително към Моуриньо. Двамата се посбутаха, а бързата намеса на съдиите предотврати по-сериозни инциденти.

В 26-ата минута Еден Азар навлезе в наказателното поле и бе повален от Лоран Кошчелни. Главният съдия не се поколеба и отсъди дузпа. Зад бялата точка застана белгиеца, който с премерен удар вкара за 1:0.

През втората част Арсенал така и не успяваше да направи опасна атака. От своя страна „сините" изпуснаха няколко положения. В 78-ата минута Диего Коща засече подаване на Фабрегас, а Кошчиелни не успя да го спре и нападателят удвои аванса на домакините.

В 92-та минута Диего Коща получи центриране по земя пред вратата и на два метра от празната мрежа засече над вратата. Страничният съдия обаче отсъди засада и макар и частично, спести срама на нападателя.

След този мач Челси е лидер с 19 точки, а Арсенал е на 7-ото място с 10 пункта.

Челси - Арсенал 2:0

1:0 Азар 27 дуз.
2:0 Диего Коща 78

Челси: Куртоа (24 Чех), Иванович, Тери, Кейхил, Аспиликуета, Матич, Оскар (87 Вилиан), Фабрегас, Азар, Шюрле (70 Микел), Диего Коща

Арсенал: Шчесни, Чембърс, Кошчиелни, Мертезакер, Гибс, Фламини, Касорла (70 Окслейд-Чембърлейн), Уилшър (82 Росицки), Йозил, Алексис (79 Подолски), Уелбек