Турнир: Англия Купа на Лигата Стадион: Зрители:
90+4′

Последен съдийски сигнал.

Челси загуби от Манчестър Юнайтед с 1:2

Рашфорд блесна с два красиви гола срещу Челси и класира Юнайтед напред за Купата на Лигата

Драматичен успех за "червените дяволи"

88′

Жълт картон за Ковачич.

83′

Жълт картон за Фред.

81′

Удар на Алонсо!

Спасяване на Ромеро.

Напрежение пред вратаря на "червените дяволи".

78′

Ейбрахам заменя Батшуай.

73′

ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:2!

Попадение на Маркъс Рашфорд от свободен удар!

Феноменално попадение!

71′

Педро заменя Пулишич.

70′

Маунт сменя Гилмор.

67′

Перейра сменя Лингард.

66′

Марсиал заменя Линдельоф.

61′

ГОЛ!

1:1!

Първи точен изстрел за Челси, първи гол за тима!

Изключително попадение на Батшуай!

Взе топката далеч от наказателното поле, напредна и с бомбен шут не остави шансове на Ромеро.

Резултатът е изравнен!

60′

Все още нито един точен изстрел в полза на Челси.

Четири пъти играчите на тима са обстрелвали целта.

Без резултат.

Снимка 450439

Източник: Twitter

57′

Нов неточен изстрел на Хъдсън-Одой.

Топката преминава над вратата.

53′

Продължително разбъркване в полето на Юнайтед.

Изстрел на Гилмор.

Кълбото се отбива в телата на бранителите пред него.

Магуайър избива в странично хвърляне.

50′

Пропуск на Хъдсън-Одой!

Най-сериозното положение за лондончани в мача.

Не успява да засече топката подобаващо футболистът на Челси.

"Сините" остават без точен удар в мача.

48′

Брандън Уилямс изхвърли Хъдсън-Одой извън пределите на терена.

Футболистът на Челси се удари в рекламните пана.

Получава медицинска помощ.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме започна в не особено високо темпо и за двата тима. Част от младите футболисти, получили шанс за изява, бяха припряни в действията си и допускаха лековати грешки. Напрежението у тях личеше и в дадени моменти те не успяваха да се справят с него.

Домакините организираха добре атаките си, но така и не достигаха до точен завършващ удар. В същото време състезателите на Юнайтед бяха опасни при почти всяка своя контра, като МакТоминей и Джеймс не спираха да тормозят отбраната на съперника.

Именно при една подобна акция Джеймс се изправи на пътя на загубилия малко преди това топката Алонсо, като състезателят на Челси извърши нарушение в пределите на наказателното поле.

Реферът посочи бялата точка, а зад топката застана Маркъс Рашфорд. Той вкара общо четвъртия си гол срещу Челси, давайки преднина на тима си в резултата - 1:0.

Последваха няколко добри акции за Юнайтед, но МакТоминей не успя да извлече максимума от тях.

Така почивката дойде при този резултат. В състава на Челси личеше, че Батшуай определено остава изолиран от играта и няма шансове за изява. Подобна бе и ситуацията с Кристиан Пулишич. Беше очевидно, че лондончани трябва да коригират всичко това, ако искат да стигнат до изравняване на резултата и въобще до нещо повече в тази среща.

45′

Почивка.

43′

Полувремето завършва така, както и започна - с много нарушения по цялата дължина на терена.

37′

Пробив на Рашфорд в половината на Челси.

Подава към Лингард.

Той стреля, но кълбото попада в ръцете на вратаря.

34′

Опит на Джеймс да центрира.

След рикошет в крак на защитник, топката излиза в корнер.

Челси получава добра възможност.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

30′

Батшуай е изолиран от играта и не участва в разиграванията на тима си.

Пулишич също за момента е извън екшъна в предни позиции за лондончани.

Нуждаят се от промяна "сините" и това е очевидно.

25′

ГОЛ!

Попадение на Рашфорд от бялата точка!

0:1!

Манчестър Юнайтед излиза напред в резултата!

24′

ДУЗПА за Манчестър Юнайтед!

Алонсо фаулира Даниел Джеймс в наказателното поле.

20′

Не особено качествени и интересни първи 20 минути от мача.

Личи напрежение у младите футболисти в редиците и на двата тима да се докажат на всяка цена.

Често са припряни действията им и те грешат.

18′

Жълт картон и за Батшуай.

13′

Първи корнер и в полза на Юнайтед.

Джеймс подава към МакТоминей.

Заучено положение.

Топката преминава на сантиметри от целта.

11′

Грубо нарушение на МакТоминей.

Жълт картон за футболиста на Юнайтед.

7′

Лингард влиза на скорост в полето на съперника.

Пада току пред вратаря на Челси.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

6′

Два поредни корнера в полза на домакините.

Опитват се да стигнат до отбелязване на гол на ранен етап от срещата.

5′

Първи изстрел към една от двете врати.

Пулишич изпробва късмета си.

Ударът му се отклонява в тялото на бранител.

1′

Ейбрахам Марсиал

Челси приема Манчестър Юнайтед в 1/8-финален мач от турнира за Купата на Лигата в Англия.

Битката на стадион "Стамфорд Бридж" започва в 22:05 часа.

Снимка 438163

"Сините" от Лондон набраха скорост и делят третото място във Висшата лига с Лестър. На цели седем точки зад тях е Манчестър Юнайтед, който показва сериозни колебания.

Снимка 438160

Момчетата на Франк Лампард имат да си връщат за тежкото поражение с 0:4 от "червените дяволи" в началото на кампанията.

Франк Лампард: Челси ще се бори докрай за всеки един трофей

Лампард: Челси ще се бори докрай за всеки един трофей

"Няма да подходя към мача лежерно"

"Няма да подходя към мача лежерно, дори да направя някои промени. Някои играчи няма стартират с оглед на мачовете следващите седмици. Тези, които ще стартират ще дадат всичко от себе си.

Снимка 445812

Източник: UEFA.com

Загубата с 0:4 е далеч в миналото, но не я пренебрегвам. Те ни раниха четири пъти в мач, в който играхме като цяло добре.

Ние се целим във всички трофеи. Още е рано през сезона, но може да стигнем четвъртфинал. Ще бъде голямо постижение", заяви Лампард преди началото на мача.