Челси победи Бърнли с 4:2 в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. В герой за "сините" се превърна Кристиян Пулишич, който вкара хеттрик. Едно попадение добави Вилиан. За "виненочервените" в края вкараха Родригес и Макнийл.

Лондончани събраха 20 точки и заемат 4-о място във временното класиране. Бърнли е 11-и с 12 пункта.

Челси излезе напред в 21-ата минута. Тогава Лоутън се подхлъзна и подари топката на Пулишич. Американецът напредна, преодоля трима защитници и вкара за 0:1.

В самия край на първото полувреме Пулишич отбеляза и втория си гол. Вилиан пресече лошо подаване на Тарковски, след което продължи към американеца, който стигна до наказателното поле и стреля. Топката рикошира в крака на Мий и така стана недостижима за Поуп - 0:2.

В 56-ата минута Пулишич оформи своя хеттрик, след като засече с глава центриране на Маунт отляво.

Две минути след това Абрахам подаде към Вилиан, който вкара за 0:4.

В 86-ата минута Джей Родригес върна един гол за Бърнли. Три минути след това Макнийл оформи крайното 2:4.