Челси загуби от Манчестър Юнайтед в 1/8-финален мач от турнира за Купата на Лигата в Англия.

Битката на стадион "Стамфорд Бридж" завърши при резултат 1:2.

Точен за домакините бе Миши Батшуай, докато за гостуващия тим се разписа на два пъти Маркъс Рашфорд. Той вкара дузпа през първото полувреме, а след това реализира и красив гол от свободен удар през втората част от мача.

"Сините" от Лондон набраха скорост и делят третото място във Висшата лига с Лестър. На цели седем точки зад тях е Манчестър Юнайтед, който показва сериозни колебания. Тази вечер обаче успехът бе за "червените дяволи".

Момчетата на Франк Лампард имаха да си връщат за тежкото поражение с 0:4 от този опонент в началото на кампанията, но не успяха да го направят.

Снимка 438155

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Челси - Манчестър Юнайтед 1:2, уникален гол на Рашфорд от свободен удар!

Битката започва в 22:05 часа

Първото полувреме започна в не особено високо темпо и за двата тима. Част от младите футболисти, получили шанс за изява, бяха припряни в действията си и допускаха лековати грешки. Напрежението у тях личеше и в дадени моменти те не успяваха да се справят с него.

Домакините организираха добре атаките си, но така и не достигаха до точен завършващ удар. В същото време състезателите на Юнайтед бяха опасни при почти всяка своя контра, като МакТоминей и Джеймс не спираха да тормозят отбраната на съперника.

Снимка 450438

Източник: Twitter

Именно при една подобна акция Джеймс се изправи на пътя на загубилия малко преди това топката Алонсо, като състезателят на Челси извърши нарушение в пределите на наказателното поле.

Реферът посочи бялата точка, а зад топката застана Маркъс Рашфорд. Той вкара общо четвъртия си гол срещу Челси, давайки преднина на тима си в резултата - 1:0.

Последваха няколко добри акции за Юнайтед, но МакТоминей не успя да извлече максимума от тях.

Така почивката дойде при този резултат.

В състава на Челси личеше, че Батшуай определено остава изолиран от играта и няма шансове за изява. Подобна бе и ситуацията с Кристиан Пулишич. Беше очевидно, че лондончани трябва да коригират всичко това, ако искат да стигнат до изравняване на резултата и въобще до нещо повече в тази среща.

В 61-ата минута дойде и първият точен изстрел в полза на Челси. По ирония на съдбата, той бе превърнат в изключително красив гол от Миши Батшуай. Той открадна една топка малко след централната част на терена, изпревари двамата бранители пред себе си, остави Магуайър на няколко метра назад, след което прати истински снаряд в мрежата на Ромеро.

Вратарят на Юнайтед нямаше шанс да достигне топката и резултатът беше изравнен.

Шестнадесет минути преди последния сигнал обаче отново дойде моментът на Рашфорд. Манчестърци получиха право да изпълнят статично положение на сравнително сериозна дистанция от вратата на Челси.

Въпреки това Рашфорд стреля силно, в стил "Кристиано Роналдо", кълбото придоби необичайна траектория на движение и в последния момент се засили към мрежата на лондончани, превръщайки се в попадение за 1:2.

Нова промяна в резултата нямаше и по този начин Манчестър Юнайтед заслужи правото да продължи в следващата фаза от надпреварата. Челси отпада още тук, на 1/8-финалите.