Раздираният от игрова и управленска криза тим на Челси се наложи над Брайтън с 1:0 на "Стамфорд Бридж" в мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на Лигата.

Единственото попадение в срещата падна в 51-ата минута, когато Николас Джаксън вкара след асистенция на Коул Палмър.

В 51-ата минута бившият футболист на Манчестър Сити пусна елегантно топката между крака на Ян-Пол ван Хеке, като колегата му в атака Джаксън опъна мрежата на Брайтън с първото си докосване и изведе своя тим напред в резултата.

До края Роберт Санчес изигра много силен двубой срещу бившите си работодатели, с което спомогна максимално за класирането на Челси в следващата фаза.

Ливърпул победи Лестър с 3:1 в мач за Купата на лигата

Ливърпул осъществи пореден шеметен обрат

Хората на Юрген Клоп доминираха на терена на "Анфийлд", но потрепериха и взеха своето след истинска вихрушка през второто полувреме