Сезонът във Висшата лига е открит. В откриващия мач между Брентфорд и Арсенал, новаците сътвориха истинска изненада. "Пчеличките" се наложиха над "артилеристите" с 2:0 у дома.

Брентфорд, който си спечели промоция във Висшата лига след плейофи, излезе доста амбицирано срещата.Лошите новини за Арсенал дойдоха преди началото на мача, когато мениджърът Микел Артета трябваше да се лиши от Пиер-Емерик Обамеянг и Александър Лаказет, след като двамата се разболяха, а титулярът в атаката беше младият Фоларин Балогун, който дебютира във Висшата лига заедно с Никола Пепе, Емил Смит Роу и Габриел Мартинели.

Домакините поведоха в 22-ата минута, когато Серхи Канос засече пас в наказателното поле и отправи удар по трева в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Лено, за 1:0.

Малко по-късно, "пчеличките" бяха близо до още едно попадение след като Брайън Мбемо си създаде добра възможност и опита от средно разстояние, но пропусна на сантиметри от лявата греда. През втората част "артилеристите" вдигнаха оборотите, но така и не успяваха да вкарат.

Старт на новия сезон в английската Висша лига

Шампионатът се открива с двубоя Брентфорд - Арсенал

В 74-ата минута това сториха отново домакините. Кристиан Ньоргард засече от корнер и насочи топката към вратата отблизо и удвои.

В последните минути Джака и Пепе се отличиха с пропуски, заради които така и не успяха да открият головата сметка на лондончани.

Така, макар и за часове, Брентфорд изскочи на лидерската позиция във Висшата лига.