Борещият се за спасението си в Премиър лийг тим на Лутън сътвори изненадата на 22-ия кръг. "Шапкарите" сюрпризираха неприятно Брайтън, побеждавайки го с разгромното 4:0. Хората на Роб Едуардс имаха шеметно начало, което даде и голям тласък към постигането на безценните три точки.

До третата минута резултатът вече бе 2:0 в полза на новаците. Адебайо и Огбене набързо пронизаха мрежата на Стийл и това подряза сериозно крилете на "чайките".

Но това не беше всичко за първата част, тъй като в 42-ата Рос Баркли помогна с асистенция за нов гол на Адебайо. Нещата си продължиха по същия начин и след паузата, след като попадение на Кларк в 49-ата минута беше отменено от ВАР заради засада.

Неизбежното обаче все пак застигна Брайтън в 56-ата, когато Адебайо оформи и своя хеттрик.

По този начин Лутън се измъкна от зоната на изпадащите, събирайки 19 точки, с пункт повече от заелия 18-ото място Евертън. "Карамелите" пък стигнаха едва до 0:0 при гостуването си на Фулъм. "Котиджърс" бяха по-добри в големи периоди на двубоя, но в заветните мигове мърсисайдци направиха изключителни пропуски, главно чрез своя централен нападател Бето.

Арсенал - Нотингам 2:1 в мач от Висшата лига

Арсенал оцеля и си тръгна с победата от "Сити Граунд"

"Топчиите" надвиха Нотингам с 2:1