Кристъл Палас отново се завърна на победния път, след като спечели по драматичен начин домакинството си на последния Шефийлд Юнайтед с 3:2. "Остриетата" отново дадоха максимален отпор на своя опонент, но пак останаха с празни ръце и мечтата им за спасение постепенно се изпарява.

Триумфът на Палас пък ще донесе малко спокойствие за мениджъра Рой Ходжсън, който напоследък търпеше доста критики от феновете на "орлите".

Арсенал - Нотингам 2:1 в мач от Висшата лига

Арсенал оцеля и си тръгна с победата от "Сити Граунд"

"Топчиите" надвиха Нотингам с 2:1

На "Селхърст парк" стана горещо още в първата минута, когато Бен Брертън даде ранен аванс на Юнайтед. Четвърт час по-късно Eберечи Езе възстанови паритета, но след няколко атаки МакАтий отново дари с преднина "остриетата". Последната си дума за тази част обаче не бе казал Езе, който с втория си гол в мача направи 2:2.

През второто полувреме интересни голови положения имаше и пред двете врати. В крайна сметка надлъгването бе спечелено от Кристъл Палас. А в ролята на герой влезе Мишел Олис, който донесе победата с гол в 67-ата минута.

В следващия кръг на Кристъл Палас предстои голямото дерби с Брайтън. Шефийлд Юнайтед приема на свой терен Астън Вила.