Отборите на Астън Вила и Манчестър Юнайтед изиграха истински спектакъл в късния съботен двубой от програмата на Премиър лийг. "Червените дяволи" поведоха с 0:2 след два гола на Бруно Фернандеш, но в крайна сметка срещата завърши при драматично реми 2:2.

В основата на всичко бе новото попълнение на домакините Филипе Коутиньо, който напомни за най-добрите си дни с гол и асистенция. С малко повече късмет, бразилецът можеше да дари своя тим и с трите точки, но негов удар в края бе спасен от направилия поредица страхотни спасявания Давид Де Хеа.

Нюкасъл - Уотфорд 1:1 в мач от Висшата лига

Нюкасъл пропиля голям шанс за витални три точки

"Свраките" допуснаха късно изравняване от Уотфорд

Точката остави Манчестър Юнайтед на седмото място с 32 пункта. Астън Вила е под №13 с 23.

Снимка 560291

Двубоят започна със силни атаки по фланговете от редиците на Юнайтед. В 6-ата минута, макар и с доста късмет, "червените дяволи" поведоха на "Вила Парк". Бруно Фернандеш бързо изпълни фаул, след който си позволи да шутира от средна дистанция. Кавани неуспешно протегна крак, за да отклони кълбото, но това се оказа достатъчно, за да предизвика грешка в Емилиано Мартинес. Аржентинският национал изпусна топката зад голлинията си за 0:1.

Селекцията на Ралф Рангник можеше да удвои своята преднина, но малко след това Мейсън Грийнууд не успя да се разпише отблизо.

Норич - Евертън 2:1 в мач от Висшата лига

Евертън продължава да пропада, Норич май "уволни" Рафа Бенитес

"Канарчетата" вече не са последни във Висшата лига

Последваха силни минути за Астън Вила, през които отбраната на Манчестър Юнайтед бе поставена под напрежение. Отново с бележити намеси обаче изпъкна Давид Де Хеа. Испанецът сътвори невъзможното за да отрази удар с глава на Буендиа, а след това се справи и с изстрел в близкия му ъгъл от новото попълнение на бирмингамци Люка Дин.

До паузата доста активен в действията си беше изненадващият титуляр за гостите от Манчестър - Антъни Еланга.

Второто полувреме започна с чудесна намеса на Де Хеа. В 49-ата минута той протегна максимално дясната си ръка, за да отрази удар на Рамзи.

Уулвърхамптън - Саутхамптън 3:1 в мач от Висшата лига

Уулвс продължават с добрите игри и през 2022 година

Селекцията на Бруно Лаге се справи със Саутхамптън

И точно когато Юнайтед изглеждаше, че се брани почти опълченски, в типично техен стил, "червените дяволи" се възползваха от грешка на Вила и поведоха с 0:2. Морган Сансо сбърка край тъчлинията, което позволи на Фред да организира светкавична контра. Подаването му стигна до Бруно Фернандес, който с много ярост, и помощта на горната греда, удвои за хората на Рангник.

Снимка 560290

В 68-ата минута в игра за виланите се появи новото им попълнение Филипе Коутиньо. Бразилецът се нуждаеше от 9 минути, за да остави своя отпечатък в мача. №23 доразви отличен пробив на капитана Мингс и взе най-доброто решение, продължавайки към Рамзи. Халфът беше на много изгодна позиция и не пропусна да вкара за 1:2.

Брайтън и Кристъл Палас завършиха наравно 1:1

Кристъл Палас пропусна да победи Брайтън

Автогол на Йоаким Андерсен донесе точката за домакините

Случилото се вдъхна увереност на бирмингамци, които заиграха още по-качествено в атака. Така се стигна до 82-ата минута, когато "Вила Парк" аплодира бурно изравнителното попадение на не кой да е, а Филипе Коутино. Позабравената звезда се оказа на точното място и завърши страхотна комбинация, преминала през Буендия и Джейкъб Рамзи.

Снимка 560292

До края хората на Джерард опитаха да дадат още малко от себе си, за да стигнат до пълния обрат. Въпреки възможността пред Коутиньо, силите на тима не стигнаха и така това зрелище във втория по-големина град в Англия завърши при равенство 2:2.

Манчестър Сити победи Челси с 1:0 във Висшата лига

Ман Сити няма спирка: "Гражданите" минаха и през Челси