Уулвърхамптън пренася добрата си форма и през новата 2022 година. "Вълците" се поздравиха с втора поредна победа, след като у дома надиграха Саутхамптън с 3:1. Селекцията на Бруно Лаге удари съперниците си в точните моменти и така зарадва привържениците на "Молиню".

Резултатът бе открит в 37-ата минута, след като Раул Хименес бе точен от дузпа. Тя бе отсъдена за шпагат на Ян Беднарек в краката на Аит Нури.

Нюкасъл - Уотфорд 1:1 в мач от Висшата лига

Нюкасъл пропиля голям шанс за витални три точки

"Свраките" допуснаха късно изравняване от Уотфорд

След почивката спокойствие внесе вторият гол за Уулвс, който беше дело на техния капитан Конър Коуди.

Снимка 560285

"Светците" направиха заветните мигове идея по-интересни, след като в 84-ата минута Джеймс Уорд-Праус намали до 1:2. Улисани в атака обаче, гостите се оголиха в отбрана, а това беше чудесен шанс за бързия Адама Траоре, който вкара един от малкото си голове в последно време с екипа на Уулвърхамптън.

"Оранжевите" са на осмо място с 31 точки, докато Саутхамптън е 12-ти с 24.

Норич - Евертън 2:1 в мач от Висшата лига