Отборът на Евертън продължава с пропадането си в английския футболен шампионат. В четвърти пореден кръг "карамелите" не стигнаха до трите точки, като този следобед допуснаха поражение от намиращия се в зоната на изпадащите тим на Норич.

"Канарчите" използваха момента и се поздравиха с победа 2:1. Тя ги оттласна от дъното и вече им вдъхва надежди за спасението. Евертън остава под №15.

Манчестър Сити победи Челси с 1:0 във Висшата лига

Ман Сити няма спирка: "Гражданите" минаха и през Челси

Единственото попадение отбеляза Кевин де Бройне в 70-ата минута

Поражението пък може да означава и уволнение на Рафа Бенитес, който вече месец бива непрестанно критикуван от фенове и медии.

Снимка 560282

Двубоят стартира перфектно за Норич, след като до 18-ата минута резултатът вече бе 2:0. Майкъл Кейн си вкара автогол в 16-ата минута, а 120-секунди по-късно Ида се разписа след асистенцията на Брендън Уилиямс.

След паузата Ричарлисон върна едно попадение, но Евертън така и не стигна до нещо повече. Норич дори можеше да направи своя успех по-изразителен, ала в 99-ата минута Милот Рашица удари дясната греда.

Нюкасъл - Уотфорд 1:1 в мач от Висшата лига