Манчестър Сити победи Челси с 1:0 в дербито от 22-рия кръг, играно днес следобед във Висшата лига. Единственото попадение отбеляза Кевин де Бройне в 70-ата минута.

Отборът на Пеп Гуардиола направи още една голяма крачка към защитата на шампионската титла.

Снимка 560264

В мача нямаше много положения, като Сити застраши вратата на гостите чрез Грийлиш през първото и Фоудън през второто полувреме. Челси пък имаше едно единствена ситуация, която се откри пред Лукаку в началото на второто полувреме, но нападателят не бе точен.

Развръзката дойде в 70-а минута, когато Де Бройне разстреля Арисабалага с удар от около 20 метра.

Снимка 560265

С победата Сити записа 12 поредни победи и увеличи предината си на върха. "Гражданите" имат 13 точки повече от Челси, докато Ливърпул с два мача по-малко изостава с 14 точки.