Възходът на Арсенал продължава с пълна сила. Тази вечер "топчиите" постигнаха трети пореден успех, като този път надвиха като гост Уест Бромич Албиън с 4:0. Триумфът бе изключително ценен за селекцията на Микел Артета, която се отдалечи от зоната на изпадащите и вече на позиция №12 с 23 точки.

Ефективен Тотнъм с класика срещу атакуващия Лийдс

Стилът на Жозе Моуриньо се оказа много по-ефективен от този на Марсело Биелса

Битката на "Дъ Хоутърнс" беше белязана от обилен снеговалеж, който затрудни максимално футболистите от двата отбора.

Снимка 512004

Източник: EPA/БГНЕС

Въпреки това, попадение в мача видяхме още в 23-ата минута. Критикуваният шотландец Киърън Тиърни сътвори солова акция по фланга, направи за смях съперника си Фърлонг, след което отправи неспасяем изстрел в далечния ъгъл на Джонстоун.

"Топчиите" съвсем се успокоиха след само още пет минути, когато преднината им вече беше два гола. Лондончани организираха комбинация на висока скорост, при която Букайо Сака получи задължаващо подаване от Емил Смит-Роу и вкара без сериозни трудности в мрежата на "дроздовете".

Класиката можеше да бъде факт още до почивката, но Александре Лаказет съумя единствено да предизвика страхотна намеса от стража на УБА.

Снимка 512005

Паузата не промени по никакъв начин развоя на събитията през втората част. Александре Лаказет се добра до заслуженото си попадение в 60-ата минута. Tогава французинът се разписа, слагайки край на поредица от драматични мигове пред вратата на Уест Бромич, включващи греда и изчистване от голлинията.

Отново той, четири минути по-късно, оформи и крайното 0:4. Киърън Тиърни се възползва от отличното си представяне тази вечер и предостави задължаваща асистенция за стрелеца, който не пропусна да отбележи второто си попадение в мача.

Снимка 512006

До края "дроздовете" се разминаха с почетен гол, а капитанът на гостите Обамеянг не можа да запише името си сред голмайсторите за Арсенал.

В следващия кръг на Арсенал предстои градско дерби с Кристъл Палас. Уест Бромич Албиън гостува на 13-ия Уулвърхямптън.

Кристъл Палас победи Шефилд Юнайтед, но пострада от грубостите на "остриетата"