Кристъл Палас победи  у дома последния Шефилд Юнайтед с 2:0, но даде свидни жертви. "Орлите" имаха проблеми с грубата игра на "остриетата". Офанзивните им футболисти Джефри Шлуп и Кристиан Бентеке напуснаха терена с контузии.

Още в четвъртата минута Джефри Шлуп откри за "орлите". Той успя да стигне до топката около границата на наказателното поле след добра атака отляво. Ударът му беше в очертанията на вратата, но топката се отклони в крак на защитник и влезе във вратата на направилия крачка встрани Аарън Рамсдейл.

Домакините играеха много технично и чисто и почти не правеха фаулове. "Остриетата" отговаряха с твърди действия и това доведе до контузия на голмайстора Шлуп в 36-ата минута и неговата смяна с Еберечи Езе.

Точно Езе увеличи на 2:0. В шестата минута на добавеното време той дриблира превъзходно отляво и стреля от границата на наказателното поле по земя.

В началото на второто полувреме Кристъл Палас получи нов удар. Този път контузия получи Кристиан Бентеке и беше заменен с Джордан Аю.

В 56-ата минута Вилфред Заха падна в наказателното поле и беше изнесен за получаване на лекарска помощ. Имаше преглеждане на ситуацията с ВАР, но до отсъждане на дузпа не се стигна. Все пак Заха успя да се върне на терена и доигра двубоя.

В края гостите имаха положения за почетен гол, но до такъв така и не се стигна. В добавеното време Лука Миливоевич също се контузи и беше сменен.

След тази задължителна победа, трета на свой терен през сезона, Крисъл Палас се изкачи на 12-а позиция с 22 точки, изпреварвайки Уулвъхямптън, Арсенал и Нюкясъл.

Положението на Шефилд Юнайтед си е все така безнадеждно. "Остриетата" са на последното 20-о място с 2 точки и като нищо ще завършат сезона без нито една победа.