Арсенал се доближи близо до върха в Премиър лийг, след като спечели неделното си домакинство на Шефийлд Юнайтед с 2:1. Селекцията на Микер Артета изигра добър мач, като успя да изкове своя триумф през втората част. По този начин "топчиите" се изкачиха" до четвъртото място във временното класиране с актив от 9 точки.

Моуриньо помете Театъра с останките от "червените дяволи", Юнайтед унизен исторически от Тотнъм

Специален успех за "шпорите" - 6:1

"Остриетата" пък са бледо копие на себе си от началото на кампанията, като имат единствено и само загуби.

Арсенал имаше контрол на събитията преди паузата, но отбраната на Юнайтед успя да удържи устрема на нападателното трио Нкетия, Вилиян и Обамеянг. Резултатът беше открит в 61-ата. Ектор Бейерин центрира акуратно за намиращия се на далечната греда Букайо Сака, който без особен проблем реализира с глава.

Уест Хем свали на земята Лестър

"Чуковете" с класическа победа над "лисиците"

Три минути след това, преднината на лондончани беше удвоена. Никола Пепе напомни за себе си след прекрасен самостоятелен рейд, завърши с техничен шут в десния ъгъл на вражеската врата.

До края на срещата Арсенал потрепери сериозно за своя успех. В 83-ата минута "топчиите" действаха припряно при преса дълбоко в тяхната половина. Балдок напредна с топка в крака през центъра, след което подаде на МакГолдрик, който от своя страна впечатли с премерен до съвършенство изстрел от границата на наказателното поле.

Сити отново не бе на себе си, Лийдс изпусна "гражданите"

Отборът от Манчестър на 10-ото място в класирането

В следващия кръг на Арсенал предстои гостуване на Манчестър Сити. Шефийлд гостува на Фулъм.

АРСЕНАЛ - ШЕФИЙЛД ЮНАЙТЕД 2:1

1:0 Сака (61"), 2:0 Пепе (64"), 2:1 МакГолдрик (83")