Манчестър Юнайтед загуби по катастрофален начин домакинството си на Тотнъм в мача между двата тима от 4-ия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Олд Трафорд" завърши при трудното за преглъщане 1:6!

Манчестър Юнайтед за първи път в своята велика история получи 4 гола в рамките на едно полувреме, в срещите си у дома от Висшата лига.

Снимка 499107

Източник: Twitter

Ндомбеле, Сон (2 гола), Орие и на два пъти Кейн приключиха съперника, който получи дузпа още в първата минута на двубоя, за нарушение срещу Марсиал.

Фернандеш вкара за 1:0, като така времето от предишния му гол (отново от 11-ия метър) за Юнайтед и този бе сведено до едва няколко секунди, още повече ако се вземе предвид фактът, че попадението от дузпа в предишната среща на тима бе реализирано след последния съдийски сигнал.

Снимка 499103

Въпреки че водеха с 1:0 след едва 2 минути игра, звездите на Юнайтед допуснаха обрат до... края на седмата минута, когато вече губеха с 1:2.

Точни за гостите бяха Ндомбеле, разписал се от близка дистанция, както и Сон, направил 2:1.

Снимка 499106

В 29-ата минута Марсиал бе изгонен за нарушение без топка, а само една атака по-късно, с гол на Кейн, преднината на Тотнъм бе увеличена до 3:1.

Полувремето дойде с втори гол на Сон, който направи кошмара истински за домакините, още преди почивката.

Снимка 499108

5:1 направи Орие, пратил топката в мрежата 6 минути след паузата на полувремето.

Крайното 6:1 оформи Кейн, разписал се от дузпа малко преди финала на срещата.

Двата тима не започнаха убедително сезона. "Червените дяволи" измъкнаха победата с огромен късмет срещу Брайтън в миналия кръг и сега неуспешно се опитаха да постигнат първи домакински успех, след разочарованието срещу Кристъл Палас.

Снимка 499104

Хари Кейн имаше само 2 гола срещу този съперник в 12 мача, преди днешния. Сега удвои този свой показател.

Жозе Моуриньо пък бе без победа в 6 поредни срещи навън срещу отборите, които е ръководил. И тази неточност също бе поправена от "шпорите".

Снимка 499105

Ето и избраниците на двамата мениджъри, с които те стартираха в началото на двубоя:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Магуайър, Шоу, Байи, Уан-Бисака, Матич, Погба, Фернандеш, Марсиал, Рашфорд, Грийнууд

Тотнъм: Лорис, Орие, Санчес, Регилон, Сисоко, Ламела, Хойберг, Дайър, Ндомбеле, Сон, Кейн