Боксинг дей се оказа повече от щастлив за Арсенал. "Артилеристите" най-после победиха и то не кого да е, а един от претендентите за титлата Челси. Тимът от Северен Лондон се наложиха с 3:1 над "сините" в дербито на 15-ия кръг на Висшата лига.

Тимът на Микел Артета бе в кошмарна серия от седем мача в първенството без победа. Последният успех за "артилеристите" бе от 1 ноември срещу Манчестър Юнайтед. Слабата серия постави на карта бъдещето на Артета, въпреки че ръководството се кълнеше, че ще продължи да разчита на него. След днешния успех на "Емирейтс" могат да си отдъхнат сериозно.

В лагера на гостите обаче нещата не изглеждат така. При победа днес, Челси излизаше на второто място. Вместо това, тимът се срина на 6-ата позиция с 25 точки. Според спекулации, бъдещето на мениджъра Франк Лампард никак не е безоблачно. При нещо различно от победа в следващия кръг срещу Астън Вила, младият специалист може да бъде уволнен.

Арсенал - Челси, 3:1, "артилеристите" разбиват "сините" в Боксинг дей

Домакините се нуждаят от победа

Днешната среща мина под тоталната доминация на Арсенал. Още във 2-ата минута, домакините имаха шанс чрез Мартинели, който се оказа непокрит в наказателното поле и стреля, но неточно. В 13-ата минута Челси удари греда. Мейсън Маунт изпълни свободен удар от обещаваща дистанция, но прати топката в дясната греда.

В 25-ата минута, Белерин навлезе в наказателното поле и пусна успоредно по голлинията към Смит Роу, който обаче се размина с топката от около точката на дузпата.

В 33-ата минута "артилеристите" получиха шанс да изпълнят дузпа. Тиърни падна в наказателното поле след съприкосновение с Джеймс и след намеса на ВАР, наказателният удар бе утвърден. Зад бялата точка застана Лаказет, който безкомпромисно направи 1:0.

Малко преди края на полувремето, домакините вече водеха с 2:0. Гранит Джака изпълни перфектно фаул и вкара топката право във вратата. По този начин, швейцарецът успя да се извини пред феновете за глупавия си червен картон срещу Бърнли.

През втората част "сините" опитаха да отвърнат на натиска. В 56-ата минута обаче тимът на Артета вкара още един гол. Бунайо Сака демонстрира уникална техника и самочувствие като отдясно на наказателното поле, от малък ъгъл отправи прехвърлящ удар към слисания Менди, който изобщо не се намеси.

В самия край, "сините" успяха да притеснят сериозно "топчиите".

В 85-ата минута, попадение на Тами Ейбрахам първоначално не бе зачетено заради засада, но след намесата на ВАР, реферът го призна. В последната минута на редовното време, тимът на Франк Лампард получи право да изпълни дузпа след нарушение на Мари срещу Маунт.

Снимка 511306

Зад бялата точка застана Жоржиньо, чийто удар обаче беше спасен от Лено. Така Арсенал получи най-добрият подарък в Боксинг дей, докато за Челси Коледата беше помрачена.

В другия кръг, преди Нова година, Арсенал гостува на Брайтън, а Челси посреща Астън Вила.