Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:

Лено спасява удара на Жоржиньо! Гол няма!

89′

Дузпа за Челси! Мари фаулира Маунт!

86′

ЗАСАДА НЯМА! ЧЕЛСИ НАМАЛЯВА ПАСИВА СИ НА 3:1 СЛЕД КАТО ПОПАДЕНИЕТО НА ЕЙБРАХАМ Е ЗАЧЕТЕНО!

85′

Отменен гол на Челси заради засада. Тами Ейбрахам бе точен, ВАР ще разгледа ситуацията.

84′

Греда за Арсенал! Елнени нацели страничната греда след силен удар. Холдинг опита добавка, но без успех.

83′

Киърън Тиърни  получава жълт картон.

75′

Тиаго Силва сътвори една от малкото възможности за гостите, засичайки топката с глава, но я прати над гредата.

74′

Тиаго Силва е санкциониран с жълт картон заради нарушение срещу Лаказет.

72′

Мартинели е заменен от Никола Пепе

70′

"Сините" изглеждат доста безпомощни. Тежки мигове за мениджъра Франк Лампард.

Снимка 511306

64′

Менди спаси много добър удар на Мартинели. Нов уникален шанс за "артилеристите"!

56′

АРСЕНАЛ РАЗБИВА ЧЕЛСИ! Бунайо Сака демонстрира уникална техника и самочувствие като отдясно на наказателното поле, от малък ъгъл отправи прехвърлящ удар към слисания Менди, който изобщо не се намеси! 3:0 за Арсенал!

53′

Челси опитва да наложи натиск. "Сините" се нуждаят от победата, но задачата им ще бъде доста трудна.

48′

Калъм Хъдсън-Одой насочи центриране от крилото към наказателното поле, за да намери някой от съотборниците си, но не успя. Добра възможност за "сините", която обаче бе пропиляна.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

Франк Лампард решава да замени Тимо Вернер и той отстъпва мястото си на Калъм Хътсън-Одой

45′

Матео Ковачич е заменен от Жоржиньо.

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! Арсенал води на Челси с 2:0 след попадение от дузпа на Лаказет и от фаул на Джака!

43′

ГОЛ ЗА АРСЕНАЛ! Гранит Джака изпълно перфектно от фаула и вкара топката право във вратата. Какво изпълнение на швейцареца!

42′

Арсенал искаше да изпълни изненадващо свободен удар, но Майкъл Оливър не позволява това.

40′

Ще успее ли Челси да отговори на удара? "Сините" при победа днес ще станат втори.

35′

БЕЗКОМПРОМИСНО ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ЛАКАЗЕТ! Гол за Арсенал от дузпата - 1:0!

34′

Дузпата ще бъде изпълнена!

33′

Дузпа за Арсенал! Тиърни пада в наказателното поле след съприкосновение с Джеймс. Ще има разглеждане от ВАР!

30′

Черни облаци са надвиснали над главата на Микел Артета. Ще имат ли нов мениджър "артилеристите" в началото на годината?

Снимка 511305

25′

Голям шанс за Арсенал! Белерин навлезе в наказателното поле и пусна успоредно по голлинията към Смит Роу, който обаче се размина с топката от около точката на дузпата!

24′

Гранит Джака опитва изненадващ удар от далечна дистанция. Твърде разочароващ удар от швейцареца.

19′

Холдинг спря обещаваща атака на Вернер отляво, поставяйки крака си на пътя на топката.

16′

Пабло Мари изпълни груб фаул срещу Ковачич и заслужено получава жълт картон. Това е и дебют за 27-годишния испанец като титуляр за "артилеристите"!

13′

Греда за Челси! Мейсън Маунт изпълни свободен удар от обещаваща дистанция, но прати топката в дясната греда. Добра възможност за "сините"!

10′

Тимо Вернер разменя двойно подаване с Тами Ейбрахам, но атаката бе провалена заради грешка на 23-годишния англичанин.

9′

Джака се завръща в състава след изтърпяване на наказание от червен картон.

Снимка 511304

6′

Сака центрира в наказателното поле от малък ъгъл, топката се отби в играчи на Челси и достигна до Менди без проблем.

2′

Какво начало за домакините! Мартинели се оказа непокрит в наказателното поле и стреля, но неточно.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

Обамеянг Рюдигер

Арсенал приема Челси в дербито на 15-ия кръг на Висшата лига. Мачът на "Емирейтс" стартира в 19:30 часа. Тимът на Микел Артета отчаяно се нуждае от победа след кошмарната серия от седем мача в първенството без победа.

Последният успех за "артилеристите" е от 1 ноември срещу Манчестър Юнайтед. Слабата серия постави на карта бъдещето на младия специалист, въпреки че ръководството се кълне, че ще продължава да разчита на него.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

"Усещам, че ни липсваше увереност в определени моменти, но със сигурност борбеността не е проблем. Най-доброто лекарство в тези ситуации е да спечелите мач. Всяко поражение е поредният нараняващ момент, поредното разочарование, поредният момент, в който трябва да се издигнете и това отнема много енергия", заяви Артета преди мача днес.

Месут Йозил е пред трансфер в турски гранд

Фенербахче е готов да задоволи финансовите му претенции

Челси се представя на приливи и отливи, като в последните три мача е записал две загуби - от Уувърпямптън и Евертъън, а в последния кръг победи Уест Хям с 3:0.

"Сините" са на 5-ото място в класирането, с актив от 25 точки. Арсенал пък е на незавидното 15 място с 14 пункта.