Арсенал загуби от Манчестър Юнайтед с 1:3

Невероятната серия на Оле продължава, Арсенал е аут от ФА Къп!

Алексис Санчес се разписа срещу бившяи си клуб

90′

Десет минути продължение на срещата.

Заради тежката контузия на Кошиелни, както и поради спречкването между футболистите от преди няколко минути.

88′

Джоунс сменя Лингард.

87′

Официално предупреждение и за Рашфорд.

86′

Жълт картон за Колашинац.

82′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:3!

Антони Марсиал бележи с диагонален изстрел, след като бе получил топката в наказателното поле.

Големи пространства в защитата на Арсенал.

Принудителните смени си казаха думата.

78′

Шут на Лингард от близка дистанция!

Спасяване на Чех.

Доста по-уверен изглежда вратаря в действията си в края на мача, отколкото беше в началото му.

76′

Жълт картон за Лингард.

74′

Мощен изстрел на Лаказет!

Ромеро спасява.

Топката се връща в игра, но е загубена от футболистите на Арсенал.

73′

Марсиал сменя един от голмайсторите в мача Санчес.

Снимка 402649

Източник: Twitter

72′

Рашфорд сменя Лукаку.

70′

Жълт картон за Йънг.

68′

Любопитна статистика:

Арсенал притежава топката през 62% от времето.

Ако центриранията на Обамеянг и Торейра продължат, цифрите може и да придобият реална "голова" стойност.

67′

Неразбирателство между Погба и Лукаку.

Пасът на французина остана неразбран от белгийския му колега.

Иначе акцията за Юнайтед до този момент беше добра.

65′

Йозил заменя Иуоби.

64′

Гендузи сменя Кошиелни.

61′

Вече четвърта минута футбол на "Емиратс" не се играе.

Кръв по врата на Кошиелни, в областта на контакта с бутонката на Лукаку.

Не е ясно как въобще Кошиелни може да продължи участието си в срещата.

57′

Лукаку изрита неоволно падналия на земята Кошиелни.

Сериозни поражения по лицето на французина.

55′

Изстрел на Лукаку от свободен удар.

Неточно изпълнение на нападателя.

Натоварен е той днес с редица функции, като се справя отлично с тях на терена.

54′

Официално предупреждение за Кошиелни.

Задържа той нахлуващия на скорост Пол Погба.

51′

Засада на Неманя Матич.

46′

Страхотно спасяване на Ромеро!

Обамеянг проби по дясното крило, подаде към Мейтланд-Найлс, който продължи за Рамзи.

Последният стреля с глава, но Ромеро изби топката с върха на пръстите си.

Снимка 402652

45′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Първото полувреме предложи истинско дерби за феновете, като заканите за положения без край и напрежение от началните секунди бяха оправдани.

Акциите на двата тима се редуваха една след друга като на всички бе ясно, че е просто въпрос на време резултатът да бъде открит.

В първите минути от сблъсъка Арсенал опита да наложи известен териториален превес, но малко по малко атаките на Юнайтед ставаха все по-опасни и по-опасни.

В рамките на само 3 игрови минути - между 30-ата и 33-ата - резултатът не просто бе открит, а гостите вече водеха с два гола преднина.

Първо Лукаку проби по десния фланг и изведе по прекрасен начин Санчес зад защитата и очи в очи с Чех, чилиецът преодоля вратаря и с точен изстрел откри резултата.

Малко по-късно пък, отново след добри действия на Лукаку по фланга, пред Лингард се откри свободна зона, той получи подаване и с премерен шут покачи на 2:0 в полза на тима си.

Три минути преди почивката Пиер-Емерик Обамеянг върна състава си в срещата с попадение за 1:2. Той бе точен на празна врата, след като прострелно подаване в пеналта не достигна до нито един от съотборниците му, намиращи се пред него, но пък "кацна" на крака му и от малко повече от метър разстояние голаджията не сгреши.

В продължението на тази първа част и Мустафи можеше да вкара гол за Арсенал, но късметът не беше на негова страна.

45′

Почивка.

Тя идва след два поредни корнера в полза на Арсенал.

До нов гол обаче така и не се стигна.

42′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:2!

Попадение на Обамеянг на празна врата.

Прострелно центриране не намери нито един футболист на домакините, но в крайна сметка се озова в краката на Оба, който се разписа, връщайки тима си в срещата.

41′

Спокойствие на терена.

Не изглеждат съвсем притеснени от негативния развой на мача състезателите на Арсенал.

Със сигурност промените в състава са сред опциите на почивката...

37′

Унай Емери не изглежда никак доволен на скамейката.

Камерите често показват Месут Йозил...

33′

0:2!

Втори нокдаун за Арсенал, второ попадение в мрежата на Чех в рамките на едва няколко игрови минути.

Гол на Лингард, след пробив на Лукаку и негова асистенция към съотборника му.

30′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Алексис Санчес!

Съдбата си знае работата!

Продължителна атака по десния фланг на атаката на тима, пас към Санчес, който премина покрай Чех и стреля точно в мрежата!

25′

Центриране на Лингард!

Трима футболисти на Юнайтед се разминаха с топката в наказателното поле.

Малшанс за "червените дяволи".

24′

Лаказет извежда Иуоби в чудесна позиция.

Последният стреля.

Вратарят на Юнайтед хваща топката в ръцете си.

23′

Засада на Лукаку.

"Тънка" ситуация.

Повторенията не са никак категорични в това, че нападателят е бил зад последния футболист на Арсенал.

20′

Сократис е принудително заменен.

Шкодран Мустафи ще заеме неговото място на игрището.

17′

Лошо падна Сократис, след борба за висока топка с Лингард.

Може да бъде принудително заменен футболистът на Арсенал.

Изглежда сякаш се завъртя много неприятно левият му глезен, при стъпването на земята.

12′

Алексис Санчес се завръща на "Емиратс" за първи път, откакто осъществи трансфера си на "Олд Трафорд".

Значим момент за чилийския национал.

Снимка 402644

11′

Доста по-отпуснат и освободен в поведението си до страничната линия е Оле Гунар Солскяер, на база това, което представляваше по време на първите си няколко мача начело на "червените дяволи".

Комфортно се чувства норвежецът в клуба и това личи.

Снимка 399407

9′

В началото на мача Санчес бележи известен превес в очертаващата се за него битка с Мейтланд-Найлс по крилото.

Любопитно противопоставяне ще бъде това, без съмнения.

7′

Месут Йозил не е започвал от първата минута в мач за лондончани от края на миналия месец.

Дали това не е показателно, че този път някои от спекулациите в таблоидите могат да се окажат верни?!

Снимка 399984

5′

Лек териториален превес на "артилеристите" в началото на срещата.

Основно по десния фланг на домакините се развиват техните първи няколко акции.

4′

Три промени в състава на Арсенал, в сравнение с тима, който Унай Емери използва в последния мач на отбора.

Цели 5 пък са корекциите в редиците на "червените дяволи".

Арсенал спечели градското дерби срещу Челси с 2:0

Арсенал се върна в борбата за Топ 4 след сладък триумф в градското дерби с Челси

Френски попадения разплакаха сломената селекция на Маурицио Сари

3′

Оле Гунар Солскяер дъвче нервно своята дъвка.

Така го правеше преди време една друга личност, прекарала дълги, славни години на скамейката на Юнайтед...

Снимка 399412

2′

Битката е зрелищна поради ред причини.

Безброй такива.

Ето една от тях:

Арсенал и Манчестър Юнайтед са печелили ФА Къп общо 25 пъти!

Зад тях за Челси и Тотнъм с по 8 трофея

1′

Гендузи Далот

Арсенал е домакин на Манчестър Юнайтед в мач от 4-ия кръг на ФА Къп. Битката на "Емиратс" стартира в 21:55 часа.

Това е турнирът, който двата гранда са печелили най-много, съответно 13 и 12 пъти, а далеч зад тях за Челси и Тотнъм с по 8 трофея.

Снимка 401312

В последния мач "топчиите" победиха с 2:0 Челси у дома и това със сигурност ще им даде така необходимия тласък за двубоя с "червените дяволи". На "Емирейтс" Арсенал се представя страхотно през този сезон и има само 2 загуби от 18 мача - 0:2 от Тотнъм за Купата на Лигата и 0:2 от Манчестър Сити във Висшата лига.

Победите са 13, равенствата 3. Освен това в 11 от тези срещи лондончани са отбелязали над 2 гола, което е показателно, че вкъщи намират противниковата мрежа с лекота.

Оле Гунар Солскяер окупира всички заглавия след поемането на Юнайтед. Под негово ръководство 20-кратният шампион на Англия има 7 успеха от 7 двубоя, като 5 от тях завършват с поне два гола разлика в полза на "червените дяволи". Голям фактор за фамозната серия е първото попадение, което неизменно е в полза на отбора на норвежеца.

Снимка 399409

Най-голямата заплаха за Арсенал е намиращият се в невероятна форма Пол Погба. Френският национал е участвал в реализирането на 47% от головете на Юнайтед след пристигането на Солскяер, въпреки, че е играл в 6 мача.

Оле Гунар Солскяер: Пол Погба е истински лидер

"Той притежава всички качества да бъде капитан на Манчестър Юнайтед"

За последно двата отбора се срещнаха един срещу друг за ФА Къп през 2015 г. На "Олд Трафорд" гостите се наложиха с 2:1. При последното си гостуване на този стадион обаче Юнайтед спечели с 3:1.