Арсенал пропусна страхотна възможност да победи Тотнъм в мач от 29-ия кръг на Висшата лига, след като дербито на Северен Лондон завърши при резултат 1:1 на "Уембли".

За изпуснатите 3 точки трябва да съжаляват "артилеристите", които получиха дузпа в последната минута, изпусната от резервата Пиер-Емерик Обамеянг.

Още в 16-ата минута подписалият предварителен договор с Ювентус - Аарън Рамзи, откри резултата за Арсенал! Уелският национал бе изведен сам срещу Уго Лорис при грешка на Давинсон Санчес, а вратарят на Тотнъм бе технично преодолян за 1:0!

Последва натиск на Тотнъм в половината на съперника, а при центриране от пряк свободен удар Хари Кейн изравни ефектно с глава, но попадението бе правилно отменено поради засада.

"Шпорите" пропуснаха страхотна възможност малко преди края на полувремето! Хари Кейн намери Кристиан Ериксен пред вратарското поле, ударът на датчанина бе отразен от Берд Лено, а при добавката на Сисоко германският вратар показа невероятен рефлекс и изби в корнер.

Втората част започна с пропуск за "артилеристите", а всичко по-интересно бе оставено за последния четвърт час на срещата на "Уембли"!

Тотнъм получи право да изпълни дузпа, реализирана от Хари Кейн за 1:1, а повторенията показаха, че преди нарушението срещу английския таран, той е в ситуация на засада.

След попадението Арсенал тръгна да търси успеха, а в 90-ата минута Давинсон Санчес изблъска в гърба Обамеянг, а за нарушението бе отсъдена дузпа! Зад топката застана потърпевшият, който обаче не съумя да преодолее Уго Лорис!

В добавеното време Лукас Торейра получи червен картон и така срещата завърши при този резултат.