Калъм Хъдсън-Одой смени Рюдигер.

73′

Матео Ковачич поличи втори жълт картон за груб фаул срещу Джака.

67′

ГОООООЛ! Много бъра атака на Арсенал. Обамеянг получи отново топката отляво, но този път я спря добре, премина през защитник и я копна във вратата на Кабайеро.

Снимка 490560

64′

В последните минути Челси е много по-активният отбор.

58′

Обамяенг не можа да стреля след лошо спиране отляво. Хубава скоростна атака на Арсенал.

57′

Маунт за малко не докопа топката пред Мартинес след извеждащо подаване на Жоржиньо.

51′

Кабайеро се хвърли и пресече центриране отдясно.

48′

Педро сменя Пулишич, който беше изнесен от терена.

46′

Пулишич разтегна при атака. Стреля слабо, но вече беше се контузил. Тиерни от Арсенал също получава лекарска помощ.

45′

Започна второто полувреме.

Снимка 490555

45+4′

Силно начало на Челси. Арсенал се стабилизира след почивката за вода. Заслужено равенство.

45+3′

Мейсън Маунт направи груб фаул срещу Себайос.

45′

Фаул на границата на наказателното поле на Челси. Леко отляво. Лаказет стреля много силно във вратарския ъгъл в аут.

41′

Кабайеро увисна при центриране отдясно. Но Оливър отсъди корнер. Дълга атака за Арсенал и още един корнер.

36′

Жоржиньо стреля лошо след въртната топка назад от Маунт. Атаката на Челси отляво беше добра.

34′

Капитанът Аспиликуета напуска контузен. Кристенсен влиза на неговото място. Жоржиньо слага капитанската лента.

Снимка 490551

28′

ГОООООЛ. Пиер-Емерик Обамеянг. забави малко засилката. Кабайеро се хвърли надясно и габонецът стреля в незащитения ъгъл.

Снимка 490550

26′

Аспиликуета задържа с ръце Обаменяг. Дузпа за Арсенал. ВАР ще провери ситуацията. Дузпата е потвърдена!

25′

Никола Пепе стреля във врата от границата на наказателното поле. Топката влезе във вратата на Кабайеро. Оказа се, че Мейтланд-Найлс, който подаде бил в засада.

16′

Остър шут на Себайос от фаул. Топката мина на сантиментри над гредата.

11′

Курт Зума скочи много високо и изчисти опасна топка с глава.

10′

Шут на Пулишич отдясно. Ново хубаво спасяване на Мартинес.

5′

ГООООООЛ! Много бърза атака на Челси отляво. Мейсън Маунт подаде успоредно, Оливие Жиру докосна топката с пета и Кристиан Пулишич остана сам срещу Мартинес след финт и откри отблизо.

Снимка 490544

4′

Мейсън Маунт отне топката централно и стреля остро. Мартинес плонжира надясно и зрелищно изби в корнер.

2′

Обамеянг стреля с глава в аут след центриране отляво.

1′

Започна първият (дано да е последен) финал за ФА Къп без публика.

Букайо Сака Емерсон

139-ия финал за ФА Къп ще противопостави два от най-силните лондонски отбори - Арсенал и Челси. Те играха на същата фаза през 2002 и 2017 година. През миналата година Челси победи Арсенал във финала за Лига Европа.

"Топчиите" имат рекорд от 13 спечелени купи и днес могат да го подобрят. Те завършиха на осмо място във Висшата лига и този двубой е единственият им шанс за попадане в групите на Лига Европа. Ако това се случи, то вечният съперник Тотнъм ще трябва да играе квалификации и може да се срещне с някого от трите български представители: Локомотив (Пловдив), ЦСКА и Славия.

Арсенал направи много слаб сезон за стандартите си и Купата може до известна степен да го спаси.

Челси завърши на четвърто място в във Висшата лига и ще участва в групите на Шампионската лига. "Сините" има да изиграят един мач от настоящото издание на надпреварата - срещу Байерн в Мюнхен. Този двубой изглежда напълно формален, защото баварците спечелиха през февруари в Лондон с 3:0.

И двата отбора се справиха на полуфиналите с грандовете от Манчестър и показаха, че са сериозни турнирни бойци. Срещата за първи път в историята ще се играе през август и на нея няма да бъде допускана публика заради строгите противоепидемиологични мерки на Острова. Главен съдия на мача е Антъни Оливер.