Мениджърът на Кристъл Палас Оливер Глазнер бе много щастлив след спечелването на ФА Къп от своя отбор. "Орлите" победиха на финала Манчестър Сити с 1:0.
Ето какво заяви германският специалист след триумфа на "Уембли":
"Не мога да повярвам. Трябваше да се защитаваме толкова много. Духът и сплотеността на терена бяха невероятни. Всичко беше търпение. Анализирахме, че ако им дадем пространство, те ще го използват, защото са тогава добри. Трябваше да бъдем търпеливи, да ги оставим да пресират, да се защитаваме и да чакаме момента за атака.
Те са толкова добри в придвижването си. От поражението с 2:5 научихме, че ако им дадем пространство, ще загубим. Обикновено атакуваме повече, но трябваше да сме търпеливи и да изчакаме подходящия момент.
Неделната тренировка вече е отменена. Играчите искат да отменят и тази в понеделник. Специална заслуга на играчите, те никога не са губили вяра в мен и треньорския щаб.
Честно казано, не мога да повярвам. Мисля, че когато играеш тази игра 10 пъти, я печелиш веднъж и това се случи сега.
Голът дойде в първия път, когато бяхме в тяхната половина, а дотогава просто се защитавахме с всяка една част от тялото".