Старши треньорът на Дунав (Русе) - Малин Орачев бе доста разочарован от днешната загуба на неговия тим. "Драконите" записаха поражение с 1:2 като гости на Етър.

"Първите 50 и няколко минути, поне до гола, имахме само присъствие на този мач. Не се борихме, не се биехме... По този начин и с тази игра трудно ще печелим мачове. Това не ни се случва за първи път. Ние започваме да играем освободено, когато получим гол. Тогава вече се нагърбваме и тръгваме да играем. Това единствено мога да го отдам на психическа основа. Показваме, че можем, но чак тогава, когато трябва да догонваме в резултата. Лично аз не мога да си го обясня...

Във фаза защита играехме целия отбор. Закъснявахме да скъсяваме пространства на противника. Във фаза атака също не успявахме да владеем топката. Бързахме да отиграваме в дълбочина, въпреки че нямаше подходящи ситуации. Нямахме контрол над топката и така улеснихме отбора на Етър да доминира почти през цялото време. Изключение са само последните 25 минути.

Етър победи Дунав с 2:1

Окрилен Етър празнува първата си победа под ръководството на Балъков (ВИДЕО)

Силен мач изиграха великотърновци

Знаехме, че Етър ще подходи агресивно, но ние трябваше да отговорим по същия начин. За съжаление, не бяхме.

Единственият начин нещата да се променят е да победим. Няма как да не се вдигне напрежението, като в няколко мача не успяваме да стигнем до успеха.

Искам да поздравя нашите фенове, които бяха дошли да ни подкреят. Съжалявам единствено, че не можахме да ги зарадваме", каза Орачев пред "Диема спорт".