Етър най-накрая записа първата си победа, откакто Красимир Балъков пое великотърновския тим. Днес "виолетовите" демонстрираха нужното самочувствие и заслужено достигнаха до успех с 2:1 над Дунав (Русе) в мач от втория кръг на плейофната фаза в Първа лига.

Точни за домакините бяха Самб Бадара и Велко Батрович. Почетното попадение за "драконите" пък бе дело на Исмаил Иса.

Етър - Дунав (Развой на срещата по минути)

Мачът е днес от 17:30 часа

Само късметът спаси "драконите" през първото полувреме на стадиона във Велико Търново. "Виолетовите", както във всеки свои мач от началото на календарната година, упражняваха силен натиск през първите 45 минути, но така и не успяха да достигнат до така търсения гол.

Още в 3-ата минута Етър имаше добър шанс да открие резултата, но Самб Бадара не успя да се отскубне от своя пазач и извеждащото подаване към него не се превърна в опасен удар към вратата на Дунав. След него топката просто излезе в аут. Три минути по-късно, Батрович падна в наказателното поле, след като бе затворен от трима-четирима от футболистите на Дунав. Той успя да се откъсне и напредна към вратата, но до удар така и не се стигна. Интересното в случая бе, че главният съдия просто даде сигнал играта да продължи и останаха съмнения дали някои от играчите на гостите не извърши нарушение.

В 8-ата минута, Пашов успя да центрира към наказателното поле, където позиционирани бяха Бадара и Батрович, а последният успя да стреля към вратата. Топката рикошира в крака на защитник и при добавката друг бранител на "драконите" я изчисти от голлинията. Малко след това, Мане отправи много опасен шут от далечна дистанция, но кълбото премина встрани от целта след намеса на Станислав Антонов.

В заключителните минути, Иван Стоянов сервира топката право на главата на Бадара, който отправи директен изстрел към вратата на гостите. Първоначално Антонов улови, но след това изпусна кълбото. Самб обаче предпочете да се самосъжалява, че е пропуснал и не се възползва от шанса, който му бе подарен.

През второто полувреме логичното най-накрая се случи. Етър отбеляза два бързи гола и поведе в резултата в рамките на едва четири минути. В 48-ата, Димо Атанасов центрира към наказателното поле и постави топката право на главата на Бадара, който от бялата точка отправи силен удар, а кълбото влетя в мрежата за 1:0.

В 52-ата пък, Мане изведе Батрович, а той от малък ъгъл прати топката във вратата на Антонов за 2:0.

В 70-ата минута, гол на Иван Стоянов бе отменен заради несъществуваща засада. Капитанът на Етър мушна топката покрай Антонов, но страничният съдия вдигна своя флаг. При повторенията ясно се видя, че решението му е било неправилно.

Четири минути след това, Васил Шопов успя да се пребори с Димо Атанасов и подаде към включващия се Исмаил Иса, който върна едно попадение и намали резултата на 1:2, с което бе оформен и крайният изход на срещата.

С тази победа, Етър събра 24 точки и се отскубна от дъното на Група Б от втората осмица в Първа лига. Зад него остана именно Дунав с една по-малко.