HCL Technologies Limited - водеща световна компания в IT услугите, ще закупи C3i Solutions за 60 милиона долара, става ясно от официално съобщение на двете дружества.
C3i е специализирана в предоставянето на IT услуги и аутсорсинг на бизнес процеси за фармацевтичната индустрия. Досега тя бе собственост на производителя на лекарства Merck & Co.
Компанията оперира в редица държави по света, включително и в България. Офисът у нас е открит през 2005 година и в момента в него работят 750 души. По цял свят C3i има 3 800 служители и приходи от почти 200 милиона долара през 2017 година.
Чрез 12 офиса на три континента C3i обслужва общо клиенти в 175 страни. Крайните потребители на нейните услуги надминават 1,3 милиона души. Сред клиентите ѝ са 80% от 20-те най-големи фармацевтични компании в света.
HCL работи в 32 страни и има общи приходи от 7,6 милиарда долара през 2017 година. Тя доставя услуги на компании в областта на финансовите услуги, производството, телекомуникациите, медиите, издателства, търговия, петрол и газ, енергетика и утилити компании, транспорт и логистика, както и държавни институции.
С придобиването HCL ще подсили възможностите си за предоставяне на бизнес и IT услуги с ноу хауто на C3i в медицината и естествени науки.
IvoAndonov
на 11.04.2018 в 17:34:53 #1Е не е баш така. Може да не получаваш почти никакви реални знания, да работиш на конвейр и дори да затъпяваш там, работното ти място е сигурно, че ще го напуснеш до 1.5-2г. НО! Тези компании дават работа на 100-на хиляди души в София, Пловдив, Варна и Бургас.Заплатите са около 1.5К нето средно, което е над нивото при типичните български фирми. Осигуровките са на 100% от брутното, а болнични и отпуски от 25 дни годишно се ползват спокойно. Ако се махне една компания идват още две. Търсене има. А и конкуренцията за реалните фирми с някаква истинска дейност, правена от БГ намалява малко. Трябват наистина реални фирми с действащ бизнес. Трябва ни поне един голям автопроизводител, трябват ни машиностроителни фирми, фармация, телеком и компютърно оборудване - бизнеси с висока добавена стойност. За програмистите е ясно - те са тук и сега, колкото излезнат на пазара , толкова се поемат от пазара.