ЦСКА се класира за 1/8-финал в турнира за Купата на България, след като победи като гост Сливен с 3:1. Столичани осъществиха пълен обрат в мача, след като на полувремето губеха с 0:1. В крайна сметка след попадения на Янчев, Делев и резервата Шеридън ЦСКА взе своето. Успехът бе шести поред за "червените" под ръководството на Милен Радуканов.

Двубоят на "Хаджи Димитър" започна с натиск на гостите от София. Първото добро положение се откри пред Маркиньос, който в 9-ата минута бе оставен непокрит в полето след центриране от корнер, но нанесе слаб удар, който не затрудни стража на домакините Георгиев.

Няколко секунди по-късно непростим пропуск направи Румен Трифонов, който от 12-13 метра фронтално срещу вратата на домакините стреля в аут. И както често се случва в подобни ситуации домакините от Сливен вкараха гол с първата си по-стойностна атака, която дойде в 22-ата минута.

Всичко започна с груба грешка на Павел Виданов, който подари топката на Деян Христов. Опитният нападател разумно задържа коженото кълбо, след което пусна към Милен Василев. Халфът се подигра с двама бранители на "червените" и с точен удар не остави шанс на Чавдаров - 1:0. 5 минути по-късно Спас Делев излезе на стрелкова позиция, но шутира много неточно.

Своят шанс пробва и Мишел Платини, но Георгиев изби в корнер.
В самия край на полувремето дойде и най-сериозният пропуск на "червените". Маркиньос излезе сам срещу вратаря на домакините, но стреля слабо и Георгиев изби.

През втората част картината на терена не се промени. ЦСКА продължи да атакува и логичното се случи в 56-ата минута, когато Тодор Янчев изравни. Румен Трифонов нахлу в полето на домакините и намери Янчев, който от 4,5 метра не сгреши - 1:1. Малко по-късно пък гол на Спас Делев бе отменен заради спорно положение на засада.

Засада обаче нямаше в 69-ата минута, когато изведен от дълбочина Спас Делев вкара за 1:2. Нисичкият нападател отправи много силен удар, който не остави шанс на вратаря на Сливен. 5 минути преди края на двубоя домакините изпуснаха своя златен шанс, след като от няколко метра удариха греда. Крайният резултат оформи резевата Шеръдън в 93-ата минута.

СЛИВЕН - ЦСКА 1:3
1:0 Милен Василев (22')
1:1 Тодор Янчев (56')
1:2 Спас Делев (69')
1:3 Килиан Шеридън (90+3')

СЛИВЕН: Георгиев, Филипов, Иванов (39' Идризов), Ковачев, Коконов (65' Коконов), П. Стоянов, Миндев, Василев, Миранда (67' Бесим), Игнатов, Христов

ЦСКА: Чавдаров, Минев, Виданов, Стоянов, Трифонов, Янев (90' Попов), Янчев, Галчев, Маркиньос, Платини (86' Шеридън), Делев (88' Тонев)