Шампионът на България Литекс започна с трудна победа участието си в турнира за Купата на страната. Ловчанлии се наложиха с 2:1 като гост на Черноморец (Балчик) с победен гол на Флорин Брату в продължението на мача.

Дока Мадурейра изведе "оранжевите" напред с гол в 34-ата минута. Бразилецът направи добър пробив и с точен удар в десния ъгъл на остави шанс на Теменлиев.

В самото на начало на второто полувреме домакините получиха дузпа. Зад топката застана Цветомир Валериев, който отправи много силен, но и неточен удар. Все пак домакините стигнаха до изравнителен гол в 78-ата минута, когато се разписа Борислав Павлов.

Последната дума в мача обаче бе за Литекс, които с гола на Брату в 92-ата минута продължават напред.

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) - ЛИТЕКС 1:2
0:1 Дока (34')
1:1 Павлов (78')
1:2 Брату (90+2')